PGNiG Summer Superliga wraca do gry

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Na zdjęciu: Zawodnicy BHT Petra Płock
Materiały prasowe / / Na zdjęciu: Zawodnicy BHT Petra Płock
zdjęcie autora artykułu

W czerwcu wystartuje 6. edycja PGNiG Summer Superligi. W tym roku impreza zagości w 4 miastach: Warszawie, Starych Jabłonkach oraz Gdańsku. Finał rozgrywek zaplanowany został w wyjątkowej scenerii Starego Rynku w Płocku.

W tym artykule dowiesz się o:

Cykl rozpocznie turniej w stolicy, w dobrze znanym Summer Superlidze miejscu - na Warszawskiej Moncie (18-19 czerwca). Następnie przeniesie się do nieoficjalnej stolicy polskich sportów plażowych - Starych Jabłonek (25-26 czerwca), zaś pod koniec lipca, po przerwie reprezentacyjnej wróci na Lotos Stadion Letni w Gdańsku (30-31 lipca). Finał rozgrywek po raz pierwszy w historii odbędzie się w Płocku, który wraca na mapę plażowych rozgrywek po 3 latach przerwy spowodowanej pandemią.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wspólnie ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce oraz naszym sponsorem tytularnym PGNiG S.A możemy kontynuować projekt i w dalszym ciągu popularyzować beach handball w naszym kraju. Dołożymy wszelkich starań, aby nadchodzący sezon stanowił kolejny krok w kierunku profesjonalizacji rozgrywek. Szczególnie cieszymy się, że po przerwie wracamy do Płocka, gdzie w magicznej scenerii Starego Rynku rozegrany zostanie finałowy turniej PGNiG Summer Superligi - mówi Jakub Malinowski, przedstawiciel współorganizatora cyklu Fundacji Modern Sport.

Plażowe rozgrywki z sezonu na sezon cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W poprzedniej edycji w turniejach łącznie wzięło udział ponad 30 drużyn z całej Polski. W rywalizacji mężczyzn tytułu będą bronić zawodnicy Petry Płock - pięciokrotni Mistrzowie Polski, którzy w poprzednim sezonie odzyskali tytuł po 3 latach przerwy, wyprzedzając GRU Juko Piotrków Trybunalski. W kategorii kobiet, w zeszłym sezonie dominowała ekipa z Piotrkowa Trybunalskiego - GRU Juko. Czy w tym roku również okażą się niezwyciężone i kolejny raz staną na najwyższym stopniu podium?

PGNiG Summer Superliga jest uważana za drugi najlepszy pod względem sportowym i organizacyjnym cykl mistrzowski w Europie. Poprzednie Finały Mistrzostw Polski cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem kibiców, którzy szczelnie wypełnili trybuny w Darłowie, a także zgromadziły ponad 100 tys. widzów przed telewizorami dzięki transmisji w TVP Sport.

- Dzięki konsekwentnej pracy całego środowiska, piłka ręczna plażowa jest na fali wznoszącej. Kolejny sezon to nowe wyzwania - oprócz rozgrywek w ramach mistrzostw Polski czekają nas także zmagania reprezentacji Polski w mistrzostwach świata, eliminacjach mistrzostw Europy oraz, co warte podkreślenia, w zupełnie nowym, międzynarodowym cyklu IHF Beach Handball Global Tour, który zostanie zainicjowany w tym roku turniejem w Gdańsku (1-2 lipca). Wszystko to sprawia, że kolejny letni sezon zapowiada się bardzo interesująco - podsumowuje Marcin Kobylarz, członek zarządu ds. piłki ręcznej plażowej Związku Piłki Ręcznej w Polsce

Terminarz: I PGNiG Summer Superliga: Warszawa, Monta Beach Volley Club, 18-19.06 II PGNiG Summer Superliga: Stare Jabłonki, Hotel Anders, 25-26.06 III PGNiG Summer Superliga: Gdańsk, LOTOS Stadion Letni, 30-31.07 IV Finał PGNiG Summer Superliga: Płock, Stary Rynek, 6-7.08

ZOBACZ: KPR Kobierzyce ma nową bramkarkę Duet trenerski w Zabrzu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)