Popis płocczan w Tarnowie

Grupa Azoty Unia Tarnów nie miała większych szans w meczu z wicemistrzem Polski. Drużyna z Małopolski tylko momentami potrafiła trzymać wynik z rywalem, ostatecznie Orlen Wisła wygrała 35:23.

Michał Gałęzewski
piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock
Od lat gdy zespoły ze środka tabeli mierzą się z drużynami z Kielc i z Płocka, wynik jest z góry znany. Również w niedzielę Grupa Azoty Unia Tarnów nie zdołała postawić się Orlen Wiśle. Już na samym początku wicemistrzowie Polski przycisnęli rywala. Po bramce Tina Lucina w 5. minucie było już 5:2 dla przyjezdnych i Tomasz Strząbała po raz pierwszy poprosił o czas.

Po części przyniosło to efekty, gdyż zespół z Tarnowa zdołał grać bramka za bramkę z rywalem. Od 13. minuty, gdy było 4:9, zespół z Tarnowa nie pozwolił rywalowi na powiększenie strat, w czym też pomogła kilkukrotna gra w przewadze. Do przerwy było 11:16.

Po zmianie stron, zespół Xaviera Sabate potrafił już jednak powiększać przewagę nad rywalem z Małopolski. Goście grali z coraz większym luzem, w szczególności w ataku i konsekwentnie powiększali swoją przewagę. Tarnowska drużyna popełniała też błędy własne, a z tak klasowym rywalem musiało to się skończyć w jeden sposób.

Gdy na 5 minut przed końcem akcję po jednej ze strat Unii wykorzystał Przemysław Krajewski, było już 33:20 dla przyjezdnych z Mazowsza. Już dawno było "po meczu". Ostatecznie Orlen Wisła po jednostronnym pojedynku wygrała 35:23. Dla trenera tarnowskiej drużyny był to jednak niezwykle cenny mecz przed tymi, w których Grupa Azoty Unia ma realną szansę na punkty.

Grupa Azoty Unia Tarnów - Orlen Wisła Płock 23:35 (11:16)

Grupa Azoty Unia: Małecki, Bartosik - Sikora 5, Minockij 5, Podsiadło 4, Kowalik 2, Matsuura 2, Zahirović 2, Sanek 1, Małek 1, Yoshida 1 oraz Kasahara, Słupski, Mrozowicz.