Młyny Stoisław Koszalin przełamią się? To realna szansa na punkty

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / PGNiG Superliga Kobiet / Na zdjęciu: Jarosław Knopik
Materiały prasowe / PGNiG Superliga Kobiet / Na zdjęciu: Jarosław Knopik
zdjęcie autora artykułu

Młyny Stoisław Koszalin w trzeciej kolejce zmagań w PGNiG Superlidze Kobiet zmierzą się na wyjeździe z KPR Ruchem Chorzów. Dla trenera Jarosława Knopika będzie to sentymentalne spotkanie, ale też szansa na pierwsze punkty w sezonie.

W nowym sezonie jak na razie nie zapunktowały już tylko cztery zespoły. Są to Eurobud JKS Jarosław, MKS PR URBIS Gniezno oraz ekipy Młynów Stoisław Koszalin i KPR Ruchu Chorzów, które czeka w sobotę bezpośrednie starcie.

Drużynę Niebieskich bardzo dobrze zna nowy trener koszalińskiego klubu. Czy ta wiedza zaprocentuje w trzeciej kolejce? - Dla mnie będzie to nieco sentymentalne spotkanie, ponieważ dużo czasu spędziłem w Chorzowie i wiele rzeczy za mną, jeśli chodzi o drużynę Niebieskich. To na pewno będzie pewne wyzwanie emocjonalne i staram się do niego dobrze przygotować, ale to nie zmienia faktu, że mamy swój pomysł na to spotkanie i chcemy go zrealizować tak, aby zdobyć pierwsze trzy punkty w rozgrywkach - mówi Jarosław Knopik.

- Będzie to spora dawka emocji, ale też dużo łatwiej jest mi się przygotować do kolejnego meczu, bo o tym zespole wiem praktycznie wszystko i na pewno w dużym stopniu pomogę naszym dziewczynom - dodaje szkoleniowiec w rozmowie dla klubowych mediów.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: "będę tęsknić". Kto tak powiedział do Federera?

- Ruch to jest ambitny zespół, który zawsze zostawia dużo serca i zdrowia na boisku, obojętnie gdzie gra. Kluczowy będzie początek i to, czy uda nam się przeciwstawić sile ataku rywalek, bo ta drużyna żyje z tego jak gra z przodu. Jeśli damy radę ograniczyć zdobywanie bramek i tworzenie sytuacji rzutowych, to ten mecz będzie pod naszą kontrolą - twierdzi trener Młynów Stoisław Koszalin.

Mecz Młyny Stoisław Koszalin - KPR Ruch Chorzów odbędzie się w sobotę (24 września) o godzinie 16:00. Transmisja ze spotkania na Emocje.TV.

Czytaj także: ---> Znamy diagnozę. Kiepskie informacje o stanie zdrowia Kingi Grzyb ---> Widać progres w Młynach Stoisław Koszalin, ale to wciąż nie jest "to"

Źródło artykułu: