Czeski duet trenerów w Ruchu Chorzów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / PGNiG Superliga Kobiet / Młyny Stoisław Koszalin / Zawodniczki KPR Ruchu Chorzów
Materiały prasowe / PGNiG Superliga Kobiet / Młyny Stoisław Koszalin / Zawodniczki KPR Ruchu Chorzów
zdjęcie autora artykułu

Dwaj czescy trenerzy - Ivo Vavra i Miroslav Barton zostali nowymi trenerami KPR-u Ruch Chorzów. Zespół ten po promocji do PGNiG Superligi Kobiet nie wygrał żadnego z sześciu spotkań.

Dotychczas KPR Ruch Chorzów prowadził Walentyn Wakuła, z którym klub zakończył współpracę za porozumieniem stron. Już w okresie przerwy reprezentacyjnej z chorzowiankami będą pracować Czesi Ivo Vavra i Miroslav Barton. - Dziewczyny są fajne, widzę potencjał w zespole, więc dlaczego nie? Po trzech miesiącach sezonu widać, że trzeba wzmocnić dziewczyny pod względem mentalnym. Obserwuję polską ligę. Ruch w poprzednim sezonie grał w MOL Lidze w Czechach. Znam drużynę od trzech lat, bo wcześniej trenowałem w Porubie i w okresie przygotowawczym często graliśmy mecze z Niebieskimi - powiedział Vavra w komunikacie prasowym Ruchu.

Ivo Vavra w przeszłości był bramkarzem, jako trener prowadził zarówno mężczyzn, jak i kobiety. W ostatnim czasie prowadził Sokola Poruba oraz Handball PSG Zlin. - Trzeba sprawić, aby dziewczyny ponownie zaczęły czerpać przyjemność z gry. Dodatkowo musimy szybciej wracać do obrony, a także szybciej atakować. To trzy podstawowe aspekty nad którymi trzeba natychmiast pracować - dodał trener.

Ruch zajmuje w tabeli przedostatnie, dziewiąte miejsce. Wyprzedza ostatni w tabeli MKS PR Urbis Gniezno dzięki bilansowi bramkowemu, gdyż chorzowianki rzuciły do tej pory dwie bramki więcej od rywala z Wielkopolski.

Czytaj także: Senstad o szansach Polski w ME 2022 Kolejny Polak poleca wyjazd na zachód

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro 2016 znowu na trybunach

Źródło artykułu: