MŚ 2023. Ważny element w końcu zafunkcjonował u Polaków

Wprawdzie Marokańczycy nie byli wielkim wyzwaniem dla Polaków, ale można wyróżnić kilku zawodników po przedostatnim sparingu kadry przed MŚ 2023.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Mateusz Kornecki Getty Images / Jozo Cabraja / Na zdjęciu: Mateusz Kornecki
Przede wszystkim cieszy postawa bramkarzy. Adam Morawski w pierwszej połowie i Mateusz Kornecki po przerwie swoimi interwencjami zapewnili spokój w rywalizacji z brązowymi medalistami mistrzostw Afryki. W dotychczasowych występach na przełomie roku nie zapewnili oczekiwanej jakości, trójka Kornecki-Morawski-Skrzyniarz spisywała się przeciętnie w 4 Nations Cup.

- Wcześniej te występy nie były tak udane. Cieszy, że daliśmy jakość z Mateuszem - komentował po spotkaniu Morawski.

Dominacja Polaków nie podlegała dyskusji, choć wolne dostali liderzy Michał Daszek, Arkadiusz Moryto, Szymon Sićko i Przemysław Krajewski. Tego ostatniego godnie zastąpił Jan Czuwara, który pobił swój strzelecki rekord w reprezentacji (10 bramek). W mocno odmienionym składzie prawie udało się uniknąć poważniejszych przestojów.

- Były momenty, że Marokańczycy odrobili straty z siedmiu do trzech bramek, ale zagraliśmy mądrze i wróciliśmy do normy - powiedział Morawski. Bartłomiej Bis dodał: - Rozkręcamy się ze spotkania na spotkanie. Powoli wyglądamy coraz lepiej. Znowu przydarzył się moment przestoju, ale jest jeszcze trochę czasu do mistrzostw.

Na zakończenie Turnieju Noworocznego Polacy zmierzą się z Belgami o zwycięstwo w całej imprezie (6 stycznia, godz. 19.30).

ZOBACZ:
Niepokój w kadrze po kontuzji
Rywal Polaków w MŚ 2023 upokorzony

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przypatrz się dobrze! Wiesz, kto pomagał gwieździe tenisa?
Czy Polacy pokonają Belgów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×