MŚ w piłce ręcznej. Blamaż Polaków, powrót z zaświatów Węgier

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Johan Nilsson / Na zdjęciu: szczypiorniści reprezentacji Węgier
PAP/EPA / Johan Nilsson / Na zdjęciu: szczypiorniści reprezentacji Węgier

Reprezentacja Węgier największym zaskoczeniem na mistrzostwach świata piłkarzy ręcznych. Madziarze wygrali z Islandią i mogą być czarnym koniem polsko-szwedzkiego turnieju.

To czego dokonała reprezentacja Węgier jest godne podziwu. Madziarzy w 42. minucie przegrywali z Islandią 19:25. Od tego momentu... stracili do końcowej syreny raptem trzy bramki, sami rzucając ich aż jedenaście. Co wydawało się niemożliwe, stało się realne i zespół prowadzony przez Hiszpana Cheme Rodrigueza ma drugie zwycięstwo na MŚ 2023. Jeśli w poniedziałek wygrają z Portugalią - z kompletem punktów zagrają w II rundzie! Z dużymi szansami na ćwierćfinał.

Nie zawiedli potentaci. Pewne zwycięstwa odniosły Hiszpania, Francja i Szwecja. Zawodnik Industrii Kielce, Francuz Nicolas Tournat (6/8) był wybrany zawodnikiem meczu z Arabią Saudyjską. Dziewięć bramek i tytuł MVP zgarnął też Branko Vujović z Czarnogóry (9 bramek). Łącznie jedenaście trafień rzucili Hiszpanie, grający na co dzień w PGNiG Superlidze - Alex Dujshebaev 6/7, Abel Serdio (3/4, Daniel Dujshebaev 2/3. Miguel Sanchez Migallón nie rzucił bramki, otrzymał jedną karę dwóch minut.