Wyróżnienia dla zawodników Industrii Kielce. Arkadiusz Moryto w drużynie kolejki

To był udany tydzień dla Industrii Kielce. Mistrz Polski zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, a dwóch zawodników zostało wyróżnionych po dwunastej kolejce fazy grupowej.

Paweł Nowakowski
Arkadiusz Moryto WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Arkadiusz Moryto
Skrzydłowy Industrii Kielce ma świetny sezon w Lidze Mistrzów. Arkadiusz Moryto jest najskuteczniejszym zawodnikiem mistrza Polski w tych prestiżowych rozgrywkach. Na dwie kolejki przed końcem fazy grupowej, ma już na swoim koncie aż 70 trafień. Daje mu to piąte miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników. Liderem jest Słoweniec Aleks Vlah z Celje Pivovarna Lasko (81 bramek).

Moryto w minionej kolejce rzucił sześć bramek w domowym starciu z wicemistrzem Danii, Aalborg Handbold. Kielczanie wygrali to spotkanie 33:28 i przypieczętowali bezpośredni awans do ćwierćfinału Champions League. Od upragnionego Final Four dzielą ich dwa mecze - co ważne, rewanżowe spotkanie 1/4 finału odbędzie się w Kielcach. To nagroda za zajęcie jednego z dwóch czołowych miejsc w grupie.

Także inny zawodnik kieleckiej drużyny otrzymał wyróżnienie. Szymon Sićko został sklasyfikowany na trzecim miejscu w zestawieniu TOP 5 bramek.