Media: wszystko jasne! To on zostanie trenerem reprezentacji Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Marcin Lijewski
WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Marcin Lijewski
zdjęcie autora artykułu

Negocjacje i poszukiwania dobiegły końca. To Marcin Lijewski ma objąć reprezentację Polski piłkarzy ręcznych. Oficjalne potwierdzenie tej wiadomości ma nastąpić w przyszłym tygodniu - taką informację podał serwis tvpsport.pl.

W tym artykule dowiesz się o:

"Decyzja zapadła! Marcin Lijewski zostanie nowym trenerem reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych" - poinformował serwis tvpsport.pl.

Oficjalna decyzja ma zostać przekazana podczas zaplanowanej na środę specjalnej konferencji prasowej.

Skąd ta pewność, że szkoleniowiec został już wybrany? Rąbka tajemnicy uchylił Sławomir Szmal, którego zapytano o nazwisko nowego selekcjonera.

- To pytanie do prezesa, ja nie chcę wychodzić przed szereg. To on podejmuje decyzję, ale wydaje mi się, że ona już zapadła - przyznał w rozmowie z tvpsport.pl.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za trening Polaków! "Dziewczyny się za mną uganiają"

Marcin Lijewski od początku był wskazywany jako główny kandydat do przejęcia reprezentacji Polski po Patryku Romblu. Nawet w momencie, gdy tymczasowo naszą kadrę prowadził Bartosz Jurecki. Ten zresztą wyrażał zainteresowanie do zajęcia tego stanowiska na stałe, ale władze ZPRP poszły jednak w innym kierunku.

Warto dodać, że pojawiły się też opcje zagraniczne. Jedną z nich był doświadczony Hiszpan, były trener m.in. Orlen Wisły Płock Manolo Cadenas, inną jego rodak Roberto Garcia Parrondo.

Jedno jest pewne na sto procent. Nowy selekcjoner Polski zadebiutuje podczas kwietniowych meczów el. ME 2024. Wtedy Biało-Czerwoni zagrają z Włochami i Łotyszami, odpowiednio 27 i 30 kwietnia.

Zobacz także: Zmęczeni, ale plan zrealizowany. Orlen Wisła nie miała łatwej przeprawy Gwiazda poza Barceloną? To bardzo możliwe

Źródło artykułu: WP SportoweFakty