Unia z pierwszym kompletem punktów w sezonie. Potknięcie kwidzynian

Grupa Azoty Unia Tarnów pokonała MMTS Kwidzyn 34:26. Gospodarze dominowali w ostatniej fazie spotkania, w której nie pozwolili na wiele rywalowi, który dobrze spisuje się od początku sezonu.

Michał Gałęzewski
Zawodnicy Grupa Azoty Unii Tarnów Materiały prasowe / Biuro Prasowe Orlen Superligi / Zawodnicy Grupa Azoty Unii Tarnów
Biorąc pod uwagę pierwsze mecze, faworytem niedzielnego spotkania był MMTS. Kwidzynianie wygrali dwa mecze, a w trzecim przegrali po rzutach karnych. Grupa Azoty Unia Tarnów miała zaledwie punkt. W pierwszej fazie meczu w Tarnowie lepiej jednak spisywali się gospodarze. W samej pierwszej połowie Patryk Małecki odbił 11 piłek!

Gdy bramkę w 19. minucie trafił Władysław Parowinczak, na tablicy wyników było 11:7. W ekipie z Kwidzyna skuteczny był jednak Leon Łazarczyk, a "swoje" dołożył bramkarz Łukasz Zakreta. Sytuację próbował ratować Marcin Janas, biorąc czas na 5 minut przed przerwą. Gdy jednak po chwili trafił Wiktor Jankowski, to goście prowadzili 13:12. Tuż przed przerwą jednak znów do głosu doszli tarnowianie i to oni wygrali I połowę 15:13.

Od początku drugiej połowy dobrze grali kwidzynianie, którzy szybko wyszli na prowadzenie. Później jednak, po karze dla Ryszarda Landzwojczaka cztery bramki z rzędu rzucili gospodarze i ponownie to oni mieli przewagę, która wynosiła nawet trzy bramki różnicy. Po chwili jednak trafili Bogdan Czerkaszczenko i Leon Łazarczyk i ponownie, przy stanie 22:21, gospodarze poprosili o czas.

Gospodarze, pomimo kary dla Parowinczaka potrafili w ważnym momencie spotkania powiększyć przewagę do trzech bramek różnicy, a gdy na 9 minut przed końcem Zakretę pokonał Dmitrij Smolikow, na tablicy wyników widniał już rezultat 26:22. Gospodarze byli już o krok pierwszych trzech punktów w sezonie.

MMTS był sparaliżowany w końcówce spotkania i bardzo łatwo Grupa Azoty Unia zwiększyła przewagę do ośmiu bramek różnicy na cztery minuty przed końcową syreną. Kwidzynianie byli kompletnie rozbici i mecz zakończył się wynikiem 34:26.

Grupa Azoty Unia Tarnów - MMTS Kwidzyn 34:26 (15:14)

Grupa Azoty Unia: Małecki (20/43 - 47proc.), Wysocki (1/3 - 33proc.) - Smolikow 10, Parowinczak 8, Słupski 7, Podsiadło 3, Sanek 2, Mehdizadeh 1, Buszkow 1, Adamski 1, Kucharzyk 1 oraz Sikora, Tokarz, Wątroba, Małek, Mrozowicz.