Dobre momenty ostrowian. Na Orlen Wisłę to za mało

Arged Rebud Ostrovia przegrała w Ostrowie Wielkopolskim z Orlen Wisłą Płock 23:31. Przez długi czas gospodarze potrafili się jednak stawiać uczestnikowi Ligi Mistrzów.

Michał Gałęzewski
Lovro Mihić (Orlen Wisła Płock) w akcji Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Lovro Mihić (Orlen Wisła Płock) w akcji
Faworyt sobotniego spotkania był jeden - to oczywiście Orlen Wisła Płock, która u progu sezonu wyraźnie wygrywa na krajowym podwórku. Arged Rebud Ostrovia miała w swojej hali, przed miejscowymi kibicami zdecydowanie więcej do wygrania niż do przegrania i zespół Macieja Nowakowskiego z tej okazji skorzystał.

Co prawda w 4. minucie, po bramce Lovro Mihicia to Orlen Wisła prowadziła 2:0, ale dwaj płocczanie złapali kary i kiedy w 8. minucie trafił Marek Szpera, to zawodnicy z Wielkopolski prowadzili 3:2. Przez długi czas obie drużyny grały bramka za bramkę, w końcu jednak faworyci z Płocka wyszli na minimalne prowadzenie, które mogło być jeszcze wyższe, gdyby Nafciarze wykazywali się większą skutecznością.

Ostatecznie I połowa zakończyła się wynikiem 14:16. Ekipa Xaviera Sabate musiała sobie wszystko solidnie ułożyć w przerwie, gdyż postawa płocczan wyglądała już lepiej i kiedy w 36. minucie trafił Michał Daszek, goście zbudowali sobie już pięciobramkowe prowadzenie.

Gospodarze próbowali jeszcze się stawiać, ale jakość była po stronie zespołu z Płocka. Goście konsekwentnie budowali swoją przewagę i gdy w 52. minucie trafił Tin Lucin, po raz pierwszy prowadzili różnicą 10 bramek. W końcówce jednak nieco odpuścili i nie śrubowali wyniku. Zawodnicy Orlen Wisły wygrali 31:23 i dopisali trzy punkty do ligowej tabeli.

Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Orlen Wisła Płock 23:31 (14:16)

Arged Rebud KPR Ostrovia: Balcerek, Zimny, Krekora - Reznicky 5, Marciniak 5, Tomczak 2, Gajek 2, Urbaniak 2, Gierak 2, Krivokapić 2, Rybarczyk 1, Łyżwa 1, Szpera 1, oraz Misiejuk, Przybylski, Szych.