Ważne zwycięstwo wzmocnionego Energa MKS-u i spory awans w tabeli

Energa MKS Kalisz pokonała u siebie Piotrkowianina 30:27. Po tym zwycięstwie, ekipa z Wielkopolski mocno zbliżyła się do górnej ósemki, a do zespołu z Piotrkowa Trybunalskiego ma tylko punkt straty.

Michał Gałęzewski
Matija Starcević Materiały prasowe / Biuro Prasowe Orlen Superligi / Na zdjęciu: Matija Starcević
Po bardzo słabym początku sezonu, Energa MKS Kalisz zaczęła punktować. Po sobotnim zwycięstwie, w pięciu ostatnich meczach zdobyła już 10 punktów, przy 1 punkcie w pierwszych sześciu seriach gier. W sobotę w kaliskich barwach zadebiutował wracający do Polski Krzysztof Komarzewski.

Po rozpoczęciu spotkania brylował jednak zawodnik Piotrkowianina. Jan Stolarski już w 4. minucie miał na swoim koncie trzy bramki i ekipa z województwa łódzkiego prowadziła już 3:1. Później, gdy w 10. minucie celnie rzucił Kamil Mosiołek, na tablicy wyników było już 7:4.

Od tego momentu jednak Energa MKS potrafiła przeważać, a swój wkład miał też Komarzewski, który w 11. minucie rzucił premierową bramkę dla kaliskiej ekipy. Jeszcze przed przerwą obie drużyny miały swoje serie - piotrkowianie trafiali cztery razy z rzędu, a kaliszanie trzy. Wynik I połowy ustalił Jan Antolak, chociaż mógł być równie dobrze remis, ale Piotr Swat nie trafił z karnego.

W drugiej połowie spotkania zawodnicy z Kalisza grali bez przestojów. Tylko dwa razy stracili dwie bramki z rzędu, a w międzyczasie budowali swoją przewagę, przez co nie pozwolili na nerwową końcówkę. Ostatecznie Energa MKS wygrała 30:27 i trzy punkty zostały w ich mieście.

Energa MKS Kalisz - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 30:27 (14:13)

Energa MKS: Szczecina (8/24 - 33 proc.), Hrdlicka (2/11 - 15 proc.) - Komarzewski 5, Krępa 5, Kowalczyk 4, Starcević 4, Bekisz 3, Nejdl 3, K.Pilitowski 2, Molski 1, Antolak 1, Kus 1, Biernacki 1 oraz Wróbel, Karlas, Karpiński.