Piotrcovia podbudowała się. W listopadzie były bezbłędne

To był bardzo dobry miesiąc w Orlen Superlidze w wykonaniu drużyny Agaty Cecotki. Piotrcovia Piotrków Trybunalski pokonała na wyjeździe AWS Energa Szczypiorno Kalisz i zakończy rok na piątej pozycji.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Trener Agata Cecotka (Piotrcovia Piotrków Trybunalski) z zespołem Materiały prasowe / Orlen Superliga / Michał Rabiega / Trener Agata Cecotka (Piotrcovia Piotrków Trybunalski) z zespołem
W październiku mecze ze ścisłą czołówką i trzy porażki, a w listopadzie również trzy mecze i... komplet punktów. Piotrcovia Piotrków Trybunalski podbudowała się po słabszym miesiącu w Orlen Superlidze Kobiet i rok zakończy na piątym miejscu w stawce.

Zawodniczki Agaty Cecotki w ostatnim starciu w tym roku rozprawiły się na wyjeździe z AWS Energą Szczypiorno. Wyrównana walka w Kalisz Arenie trwała niespełna dziesięć minut. Później znakomity fragment zaliczyła ekipa z województwa łódzkiego (6:15 w 26'), która "ustawiła" sobie mecz już w pierwszej połowie.

W drugiej odsłonie pojedynku Piotrcovia już nie forsowała tempa i spokojnie utrzymywała komfortowy dystans (14:23 w 42'). MVP meczu została wybrana Joanna Gadzina. Lewoskrzydłowa piotrkowianek zdobyła osiem bramek w dziewięciu rzutach.

ZOBACZ WIDEO: Jędrzejczyk rusza z projektem w telewizji. "Nie mogę się już doczekać"

- Później się już gra ciężko takie spotkanie, jak się przegrywa taką dużą różnicą bramek. Jedyne, czego nie można nam odebrać to chęci, bo każda z nas chciała i bardzo wierzyła. No i znowu te błędy... Wiem, że powtarzamy to co mecz, ale to nasza pięta achillesowa i musimy to wyeliminować - powiedziała obrotowa beniaminka z Kalisza, Katarzyna Wilczek.

- Pierwsza połowa zdecydowanie pod nasze dyktando i gdyby nie to, że w drugiej odsłonie chyba troszeczkę się rozluźniliśmy, to ten wynik mógłby być jeszcze lepszy. Dosyć dużo rotacji w składzie, bo chciałam, żeby wszystkie dziewczyny pograły. Przyjechałyśmy tutaj z nastawieniem zdobycia trzech punktów i z tego trzeba się cieszyć. Fajnie kończymy rok i o to nam chodziło - oceniła Agata Cecotka, trenerka klubu z Piotrkowa Trybunalskiego

AWS Energa Szczypiorno Kalisz - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 21:29 (9:16)

AWS Energa Szczypiorno: Falińska, Prudzienica, Kukharchyk - Pilitowska 2, Zamyshliak 5, Lisewska, Stanisławczyk 2, Miłek, Gliwińska 1, Wilczek 7, Kucharska, Kaczmarek 2, Czapracka 1, Borysławska 1.
Karne: 4/5
Kary: 10 min.

Piotrcovia: Suliga, Sarnecka - Gadzina 8, Świerczek 3, Radushko 1, Polaskova 1, Królikowska 1, Grobelna 2, Mokrzka 2, Sobecka 3, Szczepanek 2, Trbovic 2, Waga 3, Martins Schneider 1.
Karne: 2/4
Kary: 6 min.

Sędziowie: Sebastian Plec i Jakub Pretzlaf

Czytaj także:
Dobry występ beniaminka w Kielcach. Industria bez potknięcia
Niespodzianka w Piotrkowie Trybunalskim. Świetny Kot w bramce

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×