Zapowiadało się dobrze, ale ostatecznie piłkarkom ręcznym MKS FunFloor Lublin nie udało się sięgnąć w sobotę po pierwsze punkty w Lidze Europejskiej. Wicemistrzynie kraju musiały uznać wyższość niemieckiego HSG Bensheim/Auerbach.

Małgorzata Boluk
Trener Edyta Majdzińska (MKS FunFloor Lublin) z zespołem Materiały prasowe / Orlen Superliga Kobiet / MKS FunFloor Lublin / Trener Edyta Majdzińska (MKS FunFloor Lublin) z zespołem
HSG Bensheim/Auerbach do sobotniego starcia z wicemistrzem Polski przystąpiło w dość wąskim, trzynastoosobowym składzie. Większe pole do zmian miała tego dnia Edyta Majdzińska, która dysponowała "szesnastką".

Wynik spotkania otworzyła ładnym rzutem z podłoża Sara Kovarova, a chwilę później udaną interwencję zanotowała Paulina Wdowiak. Lublinianki mogły ruszyć z szybką kontrą zakończoną przez Darię Szynkaruk. Ich rywalki pierwszą bramkę zdobyły dopiero w czwartej minucie gry za sprawą Sarah Dekker.

Krótko po tym na ławkę kar została odesłana Lucie-Marie Kretzschmar. Ekipa z Koziego Grodu wykorzystała grę w przewadze i po rzucie Patrycji Nogi prowadziła już cztery do jednego. Później jednak obraz gry uległ zmianie i zawodniczki MKS FunFloor Lublin nie zdobywały już bramek z taką swobodą jak wcześniej.

W dwudziestej minucie HSG Bensheim/Auerbach doprowadziło do wyrównania, a następnie zaczęło uciekać. Wicemistrzynie kraju chciały szybko doskoczyć rywalek, ale pośpiech w ataku pozycyjnym nie był dobrym wyborem (16:12 w 25').

Do przerwy różnicą dwóch bramek wygrywały gospodynie pojedynku, a po zmianie stron szybko zadbały o to, żeby tę przewagę podwoić. Mimo starań lubliniankom nie udało się już w tym spotkaniu powrócić na prowadzenie i sięgnąć po premierowe punkty w fazie grupowej Ligi Europejskiej. To ich trzecia porażka w rozgrywkach.