Dzień rozstrzygnięć w Hamburgu. Holandia wyszarpała remis

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / FABIAN BIMMER / Mecz Holandia - Portugalia w ramach ME 2024
PAP/EPA / FABIAN BIMMER / Mecz Holandia - Portugalia w ramach ME 2024

Portugalia opuszczała we wtorek Barclays Arena w Hamburgu z ogromnym niedosytem. Drużyna Paulo Pereiry miała komplet punktów na wyciągnięcie ręki, ale na ostatniej prostej dała się dogonić.

Wtorek jest dniem ostatecznym rozstrzygnięć w grupie drugiej ME 2024 piłkarzy ręcznych. Jako pierwsze wybiegły w Hamburgu na parkiet Holandia i Portugalia. Starcie tych zespołów trzymało w napięciu już od pierwszych minut.

Pierwsza połowa przebiegła z lekkim wskazaniem na zespół Pomarańczowych. Ekipa Oranje nie potrafiła jednak uciec rywalom na więcej niż dwie bramki różnicy. Udało się to dopiero po zmianie stron, gdy piłkę w siatce umieścił Niels Versteijnen.

Tuż przed upływem trzeciego kwadransa z przewagi Holendrów nie pozostało już nic (24:24 w 43'). Portugalia napędzana przez Luisa Frade doprowadziła do wyrównania, a następnie wdała się z przeciwnikiem w zaciętą wymianę ciosów.

Drużyna Paulo Pereiry na dwie minuty przed końcową syreną prowadziła już nawet różnicą dwóch bramek, ale na ostatniej prostej wypuściła zwycięstwo z rąk. Na kontakt szybko rzucił Niels Versteijnen, a chwilę później w arcyważnym momencie nie trafił Luis Frade.

Staffan Olsson nie czekał i poprosił o czas, żeby ustawić kluczową akcję. A później z satysfakcją oglądał, jak finalizuje ją Jorn Smits. Więcej bramek w Barclays Arenie już nie padło i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

ME 2024

Grupa II:

Holandia - Portugalia 33:33 (17:15) Najwięcej bramek: dla Holendrów - Rutger ten Velde 7, Ivar Stavast, Bobby Schagen i Niels Versteijnen 4; dla Portugalczyków - Luis Frade i Martim Costa 8, Antonio Arela 7.