Liga Mistrzów: Syprzak bohaterem PSG

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / GEORGI LICOVSKI / Na zdjęciu: Kamil Syprzak w barwach Paris Saint-Germain

Paris Saint-Germain HB, FC Barcelona oraz Montpellier HB odniosły pewne zwycięstwa w 11. kolejce Ligi Mistrzów. Pierwszy z wymienionych zespołów do końcowego triumfu poprowadził polski obrotowy Kamil Syprzak.

Po ponad dwóch miesiącach przerwy do gry wróciła Liga Mistrzów. W środę (14 lutego) odbyły się cztery spotkania, po dwa z każdej grupy. Oczywiście wśród polskiej społeczności największym zainteresowaniem cieszył się pojedynek Industrii Kielce z THW Kiel, gdzie po szalonym meczu padł remis 36:36 (relacja TUTAJ).

Nie można było jednak zapomnieć o spotkaniu francuskiego Paris Saint-Germain HB, w którym od 2019 roku występuje Kamil Syprzak. Polski obrotowy miał spory wpływ na to, że jego zespół ograł outsidera grupy macedoński Eurofarm Pelister 31:25.

To właśnie 32-latek był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu. Na swoim koncie zapisał 7 bramek, oddając przy tym 8 rzutów. Wykorzystał wszystkie rzuty karne, do których podszedł (3/3). Pomylił się jedynie tuż po przerwie, w 32. minucie, kiedy to bramkarz drużyny przeciwnej zatrzymał jego rzut z 6. metra. Łącznie w tej edycji Ligi Mistrzów zanotował już 63 trafienia.

PSG tym samym zrównało się punktami z Industrią. Tyle tylko, że polski zespół zajmuje wyższe miejsce, bo pokonał francuski zespół w bezpośrednim pojedynku.

Na prowadzeniu w grupie B umocniła się hiszpańska FC Barcelona, która ograła duńskie GOG 30:23. Lider odniósł 10. zwycięstwo w tym sezonie Ligi Mistrzów i w przyszłym tygodniu będzie mógł zapewnić sobie miejsce w ćwierćfinale. Do zwycięstwa gości najmocniej przyczynili się zdobywca 6 bramek Melvyn Richardson i bramkarz Emil Nielsen, który obronił 20 z 43 rzutów, co dało mu 46 procentową skuteczność między słupkami.

Porażkę GOG wykorzystało Montpellier HB, które rozbiło outsidera grupy, czyli słoweńskie Celje Pivovarna Lasko 32:21. Dzięki temu francuski zespół odskoczył duńskiej ekipie na dwa punkty i zajmuje 4. miejsce. Gospodarzy do końcowego triumfu poprowadził Valentin Porte, autor 6 trafień. Udany występ zanotował także golkiper Remi Desbonnet, który popisał się 41 procentową skutecznością w bramce (13/32).