ME 2024 zaczną od starcia z potęgą. Jest terminarz meczów polskiej kadry

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / ZPRP / Paweł Bejnarowicz / Na zdjęciu: Dagmara Nocuń i Emilia Galińska
Materiały prasowe / ZPRP / Paweł Bejnarowicz / Na zdjęciu: Dagmara Nocuń i Emilia Galińska
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych na przełomie listopada i grudnia będzie walczyć o jak najlepszy wynik na ME 2024. Biało-Czerwone na start zmierzą się z Francją, czyli jednym z najlepszych zespołów ostatniej dekady.

W tym artykule dowiesz się o:

W rezultacie czwartkowego losowania, polskie szczypiornistki znalazły się w grupie C, gdzie zmierzą się z Hiszpanią, Portugalią i zespołem aktualnych mistrzyń olimpijskich - Francją. Do następnej fazy ME 2024 awansują dwie najlepsze drużyny.

Aby zakwalifikować się na turniej EHF EURO, reprezentacja Polski piłkarek ręcznych musiała przejść przez eliminacje. Nasze zawodniczki rozpoczęły swoją drogę do mistrzostw od dwóch przegranych meczów z Danią, jednak potem udało im się odnieść dwa zwycięstwa nad Kosowem, co zapewniło im udział w imprezie.

Polki swoje mecze będą rozgrywać w Bazylei i na start zmierzą się z niekwestionowanym faworytem grupy - Francją (28 listopada). Dwa dni później Biało-Czerwone spotkają się na parkiecie z Portugalią, a 2 grudnia - z Hiszpanią.

ZOBACZ WIDEO: Gortat odpowiada na zarzuty ws. kadry narodowej. "To jest wyssane z dwóch-trzech źródeł"

Warto dodać, że nasze szczypiornistki wystąpią na mistrzostwach Europy po raz dziewiąty. Podczas ostatniej edycji ME zajęły trzynaste miejsce i z pewnością będą dążyć do poprawy tego wyniku. Podstawowy cel to wyjście z grupy. Ostatni raz ta sztuka udała się Polkom... w 2014 roku.

EHF EURO 2024 rozpocznie się 28 listopada i potrwa do 15 grudnia. Turniej, w którym weźmie udział rekordowa jak dotąd liczba 24 zespołów, zorganizują Austria, Węgry i Szwajcaria.

Czytaj także: Dobry prognostyk. Polki wygrały z uczestnikiem igrzysk olimpijskich Wszystko już jasne. Polski związek zdecydował ws. selekcjonera

Źródło artykułu: WP SportoweFakty