Jeden komunikat i wszystko wiadomo. Męska decyzja w Piotrkowianinie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Orlen Superliga / Piotrkowianin Piotrków Trybunalski
Materiały prasowe / Orlen Superliga / Piotrkowianin Piotrków Trybunalski
zdjęcie autora artykułu

Większość klubów ogłasza zmiany w kadrze "na raty", ale nie Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Znamy już pełny skład tego klubu na przyszły sezon w Orlen Superlidze piłkarzy ręcznych.

Ekipa z Piotrkowa Trybunalskiego miniony sezon w Orlen Superlidze zakończyła na dziesiątym miejscu. Drużyna Michała Matyjasika w ostatniej kolejce pokonała u siebie MKS Zagłębie Lubin i uniknęła tym samym walki w barażach o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski jest jednym z nielicznych klubów, który nie chce trzymać swoich kibiców w niepewności i odsłonił za jednym zamachem wszystkie karty.

Jak będzie wyglądać sztab szkoleniowy drużyny z województwa łódzkiego? Na stanowisku pierwszego szkoleniowca pozostanie Michał Matyjasik, jego grającym asystentem będzie Stanisław Makowiejew, z kolei trenerem przygotowania fizycznego zostanie Roman Pożarek. I on też w miarę możliwości będzie pomagać na boisku.

ZOBACZ WIDEO: Porównali go do Maradony. Tylko spójrz, co robił z piłką

Do czwartej siły rozgrywek KGHM Chrobrego Głogów odchodzi Kamil Mosiołek. Nowego pracodawcy szuka także Marcel Filipowicz. Kto przychodzi? Do klubu powraca Piotr Rutkowski występujący ostatnio w MKS Zagłębiu Lubin. Do dyspozycji trenera będą też rekonwalescenci - Jan Stolarski i Patryk Mastalerz.

I nie będą to jedyne zmiany, bo sztab szkoleniowy zamierza dawać wiele minut na parkiecie Jakubowi Dróżdżowi i Patrykowi Grzesikowi. Do kadry włączeni zostaną także wychowankowie - Franciszek Jurczenia i Filip Kosiński. Dodatkowo z rozegrania na koło przesunięty zostanie Paweł Kowalski.

Skład Piotrkowianina na sezon 2024/2025 prezentuje się następująco:

Bramkarze: Damian Chmurski, Artur Kot, Adrian Lewandowski.

Obrotowi: Filip Wadowski, Sebastian Runowski, Roman Pożarek, Paweł Kowalski, Franciszek Jurczenia.

Rozgrywający: Piotr Rutkowski, Tomasz Wawrzyniak, Jan Stolarski, Krzysztof Żyszkiewicz, Filip Surosz, Patryk Grzesik, Stanisław Makowiejew, Filip Kosiński.

Skrzydłowi: Jakub Dróżdż, Marcin Matyjasik, Marcin Szopa, Patryk Mastalerz, Krystian Krajewski.

Sztab szkoleniowy: Michał Matyjasik - pierwszy trener Stanisław Makowiejew - asystent trenera Roman Pożarek - trener przygotowania fizycznego Marcin Matyjasik - trener przygotowania fizycznego Mikołaj Misiak - masażysta Piotr Człapka - kierownik drużyny

---> Za tę wypowiedź słono zapłaci. Jest decyzja ws. zarzutów po finale Orlen Superligi ---> Orlen Wisła Płock szykuje głośny transfer. To może być duet marzeń

Źródło artykułu: WP SportoweFakty