Roszady i bardzo ciekawy projekt. Co słychać w klubach Orlen Superligi Kobiet?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Orlen Superliga Kobiet / Młyny Stoisław Koszalin / Na zdjęciu: Krzysztof Przybylski z drużyną
Materiały prasowe / Orlen Superliga Kobiet / Młyny Stoisław Koszalin / Na zdjęciu: Krzysztof Przybylski z drużyną
zdjęcie autora artykułu

Zespoły występujące w Orlen Superlidze Kobiet kończą kompletować składy na przyszły sezon. Po zakończeniu rozgrywek w czołowych polskich klubach doszło do wielu ciekawych roszad.

Podsumowanie zmian zacznijmy od klubów ze ścisłej czołówki. Sezon w podwójnej koronie po raz kolejny zakończyło KGHM MKS Zagłębie Lubin, wicemistrzostwo kraju wywalczyły zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce, a na trzecim miejscu uplasowały się szczypiornistki MKS FunFloor Lublin.

Jak już informowaliśmy wcześniej, mistrzynie i zdobywczynie Pucharu Polski wzmocnią Malena Cavo, Mariane Fernandes, Goundouba Guirassy, Weronika Weber i Natalia Janas. Niewątpliwą stratą jest z kolei pożegnanie z Darią Michalak, która przenosi się do rumuńskiego HC Dunarea Braila czy Jovaną Milojević, która opuszcza klub po dekadzie gry w miedziowych barwach.

Obrotowa będzie występować w rumuńskim CSM Iasi 2020. Z klubu odejdą również Simona Szarkova, Karin Bujnochova, Aleksandra Zych, a także Karolina Milczarczyk.

ZOBACZ WIDEO: Porównali go do Maradony. Tylko spójrz, co robił z piłką

Co słychać u wicemistrzyń Polski? Kobierzyce wzmocnią rozgrywające Marcelina Polańska i Justyna Świerczek, a także skrzydłowa Aleksandra Zaleśny. Po stronie strat należy umieścić Oliwię Domagalską, Natalię Janas, Katarzynę Cygan i Lesię Smolich.

W Lublinie z kolei wszyscy mają nadzieję, że przyszły sezon będzie lepszy od poprzedniego i mają w tym pomóc: Aleksandra Rosiak, Sylwia Matuszczyk, Szimonetta Planeta, Anouk Nieuwenweg i Antonija Mamić. Drużynę opuszczają Beyza Turkoglu, Paulina Masna, Sara Kovarova, Patrycja Noga, Romana Roszak, Karolina Wicik i Maria Szczepaniak (wypożyczenie do Elbląga).

Stabilizacja i wzmocnienia w Gnieźnie

Czwarta siła rozgrywek, czyli MKS URBIS Gniezno stawia na stabilizację. Trzon drużyny utrzymany, do tego wzmocnienia i kilka rozstań. Ekipa z pierwszej stolicy polski powitała na swoim pokładzie Nikolę Głębocką i Katarzynę Cygan. Wśród "Pszczółek" nie zobaczymy już Marty Giszczyńskiej, Karoliny Chojnackiej, Agnieszki Siwki, Magdaleny Widuch, Dominiki Hoffmann i Antoniny Cieślak, która zostanie wypożyczona do innego klubu.

Bardzo ciekawy projekt szykuje się chociażby w Piotrkowie Trybunalskim. Nowy prezesem klubu wieloletni szef PGE Skry Bełchatów - Konrad Piechocki. Piotrcovia dokonała już także kilka interesujących transferów. Drużynę wzmocnią Romana Roszak, Oliwia Domagalska, Patrycja Noga, a także litewska rozgrywająca - Ausra Arcisevskaja. Odchodzą: Oliwia Szczepanek, Justyna Świerczek, Tatjana Trbović i Tauani Martins Schneider.

Z zainteresowaniem spogląda się również na kadrowe ruchy Młynów Stoisław Koszalin. Przypomnijmy, że ekipa z Pomorza Zachodniego dzięki znakomitej pracy zawodniczek i sztabu szkoleniowego z Krzysztofem Przybylskim na czele, rywalizowała w minionym sezonie w końcu w grupie mistrzowskiej.

Piotrcovia i Młyny Stoisław Koszalin namieszają?

Kibice koszalińskiego klubu z transferów mogą być zadowoleni. Ciekawie zapowiada się przede wszystkim turecka skrzydłowa Elif Sila Aydin, która w barwach Izmir Buyuksehir Belediyesi rzuciła aż 185 bramek, co daje imponującą średnią 7,7 celnych trafień na mecz. Zespół wzmocnią także Alicja Klarkowska, Jagoda Lasek, Oleksandra Furmanets (Ukraina) i Zsofia Csavar (Rumunia).

Jest też sporo pożegnań. Karierę kończy Gabriela Urbaniak, na tymczasowe zawieszenie zdecydowała się Karina Bayrak, odchodzą też: Marcelina Polańska, Aleksandra Zaleśny, Kristyna Kubisova, Karolina Szajek, Aleksandra Ivanytsia.

Ostatnie zmiany w ekipach występujących w grupie spadkowej (EKS Start Elbląg, AWS Energa Szczypiorno Kalisz, Handball JKS Jarosław) oraz powracającym do najwyższej klasy rozgrywkowej KPR Ruchu Chorzów opiszemy w osobnym tekście.

---> Za tę wypowiedź słono zapłaci. Jest decyzja ws. zarzutów po finale Orlen Superligi ---> Orlen Wisła Płock szykuje głośny transfer. To może być duet marzeń

Źródło artykułu: WP SportoweFakty