Kończy się pewna epoka. Kolejny wybitny zawodnik mówi "pas"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Martin Rose / Na zdjęciu: Petar Nenadić
Getty Images / Martin Rose / Na zdjęciu: Petar Nenadić
zdjęcie autora artykułu

Mikkel Hansen, Nikola Karabatić, Uwe Gensheimer... i można tak wymieniać. Z piłką ręczną kończą tym roku największe gwiazdy. Okazało się, że do tego grona dołączy także inny wybitny gracz - Petar Nenadić.

Trzeba przyznać, że smutny to rok dla europejskiej piłki ręcznej. Z handballem kończą naprawdę wielkie gwiazdy - niektóre mówią "pas" już teraz, a dla innych "ostatnim tańcem" będą z kolei igrzyska olimpijskie w Paryżu.

"Każda podróż ma swój początek i zakończenie... Moja trwała 21 lat i czas pożegnać się z piłką ręczną! Jeden rozdział jest zamknięty, a zaczyna się nowy" - oznajmił na swoim instagramowym koncie Petar Nenadić, oznaczając wszystkie kluby, w których występował w przeszłości.

Rozgrywający, który zdobył z Serbią srebro na ME 2012 w Belgradzie, sportową karierę rozpoczął w Crvenie Zvezdzie, gdzie dostał szansę na występy w pierwszej drużynie już jako siedemnastolatek. W 2007 roku opuścił kraj i dołączył do hiszpańskiego Algeciras, a następnie do Barcelony.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Aryna Sabalenka wróciła do treningów. Czas na trawę

Kolejnym kierunkiem były Węgry i Pick Szeged, a później duński Team Tvis Holstebro i Orlen Wisła Płock w latach 2012 - 2014, gdy trenerem polskiego klubu był Manolo Cadenas.

- To był dobry okres dla mnie. Rozwinąłem się tam, okrzepłem trochę. To był dobry krok, bo Wisła była silnym klubem z dużymi perspektywami, dobrymi zawodnikami. Grę w Wiśle traktowałem jako duże wyzwanie, zwłaszcza Ligę Mistrzów. Wygraliśmy w niej kilka ważnych spotkań - mówił w wywiadzie z WP SportoweFakty (---> TUTAJ).

Petar Nenadić chciał zostać w Płocku na dłużej, ale ostatecznie przeniósł się do Fuechse Berlin. I to właśnie w Niemczech oraz węgierskim Telekomie Veszprem spędził najlepsze lata w swojej karierze.

W 2023 roku, po burzliwym rozstaniu z Veszprem, występował w koszulce Paris Saint-Germain HB, a jego ostatnim przystankiem był saudyjski klub Al Khaleej, gdzie spędził kilka miesięcy. Petar Nenadić decyzję o zawieszeniu butów na kołku podjął w wieku 38 lat.

---> Transfer w Orlen Superlidze. Duże wzmocnienie Górnika Zabrze ---> Wpłynęło aż 120 ofert! Utytułowany klub szuka trenera w niecodzienny sposób

Źródło artykułu: WP SportoweFakty