Paryż 2024. Wszystko jasne. Tak zakończyły się igrzyska dla piłkarzy ręcznych

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Davidson
Getty Images / Alex Davidson
zdjęcie autora artykułu

Za nami piętnastu turniej piłkarzy ręcznych na igrzyskach olimpijskich. W ostatnim meczu triumfowali Duńczycy i to oni sięgnęli po złote medale. Na podium dołączyli do nich Niemcy i Hiszpanie. Ostatnia lokata przypadła reprezentacji Argentyny.

Trzydzieści osiem - tyle meczów rozegrano w Paryżu i Lille, gdzie odbywała się faza pucharowa turnieju. To był fantastyczny turniej - niezwykle wyrównane starcia w grupach, później fenomenalne i bardzo bolesny etap ćwierćfinałów, zacięte pojedynki w półfinałach i wreszcie walka o medale.

Przed startem turnieju największymi faworytami byli gospodarze imprezy Francuzi. Oczywiście w gronie kandydatów do złota widziano też piekielnie mocnych Duńczyków, Hiszpanów, Szwedów, Norwegów czy nieprzewidywalnych Egipcjan.

Nikt w Paryżu nie wyobrażał sobie jednak, że wielki Nikola Karabatić w swoim ostatnim meczu w życiu nie zagra w finale olimpijskim. Marzenia Trójkolorowych szybko jednak zostały zweryfikowane - gospodarze zaczęli koszmarnie, awans do najlepszej ósemki uratowali w ostatniej chwili, a tam, chociaż mieli już rywali na widelcu, wypuścili zwycięstwo z rąk i po dogrywce z Niemcami już na etapie ćwierćfinałów musieli pożegnać się z turniejem. Ostatecznie zajęli dopiero ósme miejsce.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Igrzysk". Minorowe nastroje w polskich obozach. "Lekcja pokory, nie jest dobrze"

Niemcy w półfinale pokonali Hiszpanów, ale już w meczu o złoto nie mieli kompletnie szans z Duńczykami. Gracze z półwyspu Iberyjskiego sięgnęli natomiast po piąty w historii brązowy krążek olimpijski. W swoim ostatnim meczu turnieju pokonali Słoweńców, którzy byli największym pozytywnym zaskoczeniem imprezy.

Klasyfikacja końcowa turnieju piłki ręcznej mężczyzn na igrzyskach olimpijskich w  Paryżu:

1. Dania  2. Niemcy  3. Hiszpania  4. Słowenia  5. Egipt 6. Norwegia  7. Szwecja  8. Francja  9. Chorwacja  10. Węgry 11. Japonia  12. Argentyna

Źródło artykułu: WP SportoweFakty