Sensacja w Lidze Mistrzów. Gigant na kolanach

Getty Images / Bruno de Carvalho/SOPA Images/LightRocket / Na zdjęciu: Salvador Salvador

Veszprem HC z pierwszą porażką w Lidze Mistrzów. Węgierski gigant sensacyjnie przegrał na wyjeździe ze Sportingiem CP 30:39. Portugalski zespół po 3. kolejkach ma komplet zwycięstw. Z kolei w hitowym meczu drugiej grupy padł remis.

Na środę i czwartek (25-26 września) zaplanowane zostały spotkania 3. kolejki Ligi Mistrzów. W pierwszym ze wspomnianych dni ciekawych meczów nie brakowało.

W grupie B doszło do meczu Industrii Kielce z Barcą. Hiszpański gigant, który rok temu triumfował w LM, nie miał sobie równych i w Hali Legionów odniósł pewne zwycięstwo 32:28 (relacja dostępna TUTAJ).

Drugie spotkanie wspomnianej grupy zapowiadało się równie ciekawie, bowiem doszło do starcia zeszłorocznego finalisty Aalborg Handbold z triumfatorem rozgrywek w sezonie 2022/23 SC Magdeburgiem. Mecz w Danii ostatecznie zakończył się podziałem punktów za sprawą remisu 33:33.

W środę doszło również do trzeciego starcia grupy B, w którym Kolstad Handball gościł HC Zagrzeb. Gospodarze wykorzystali przewagę własnego parkietu i po raz pierwszy w trwającej edycji Ligi Mistrzów wygrali. Spotkanie zakończyło się wynikiem 29:25 na korzyść miejscowych.

Przed 3. kolejką w grupie A były trzy niepokonane zespoły i dwa z nich spotkały się ze sobą. Sporting CP, który miał już na rozkładzie m.in. Orlen Wisłę Płock, gościł Veszprem HC. Mecz miał niespodziewany przebieg.

Gospodarze bardzo szybko zdobyli przewagę i mimo że rywale dwukrotnie złapali kontakt, to zeszli na przerwę z solidnym wynikiem (23:17). W drugiej połowie doszło do momentu, w którym Sporting miał 12 goli więcej niż Veszprem, ale ostatecznie Portugalczycy sensacyjnie triumfowali 39:30.