Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Finał Challenge Cup: Damian Wleklak w szpitalu

W ubiegłym tygodniu zespół Alpla HC Hard podjął przed własną publicznością UCM Sport Reşiţa. Klub z Austrii, w pierwszym meczu finałowym Challenge Cup, odniósł skromne zwycięstwo w stosunku 29:28 (14:14). W niedzielę w Rumunii odbędzie się spotkanie rewanżowe.
Wojciech Święch
Wojciech Święch

W kadrze austriackiej drużyny znajduje się dwóch naszych rodaków: Damianowie - Moszczyński oraz Wleklak.

Zespół Alpla HC Hard czeka bardzo trudny pojedynek. Podopieczni trenera Geralda Gabla w pierwszym spotkaniu odnieśli zwycięstwo różnicą tylko jednej bramki.

Przyjezdni w niedzielę w hali Polivalentă znajdą się pod presją miejscowych kibiców. Hala Polivalentă ma pojemność 1670 miejsc, ale media w Rumunii twierdzą, iż na mecz sprzedano 3 tysiące biletów. Jednak szkoleniowiec gości do rewanżu podchodzi narazie spokojnie i uważa, że ma "rozpracowanych" rywali.

- W zasadzie ubiegłotygodniowy pojedynek nie wniósł nic nowego. Reşiţa zaprezentowała się tak, jak się tego spodziewaliśmy, analizując zapis wideo - powiedział Gabl, a następnie dodał: - Będziemy chcieli poprawić rzuty, aby atak był bardziej efektywny. Krycie w pierwszym meczu było poprawne.

Trener klubu z Austrii ujawnił, że praktycznie wszyscy zawodnicy są zdolni do gry, choć jest jeden wyjątek. Chodzi o Wleklaka. Polak zmaga się od jakiegoś czasu z urazem kolana. Jednak ostatnio nasz rodak miał też inne problemy zdrowotne.

- Damian Wleklak w czwartek miał szok alergiczny. Jego twarz tak spuchła, że musiał pojechać do szpitala. Trzeba poczekać do treningu i po nim stwierdzimy, czy może on wystąpić. Jest to wątpliwe - ujawnił Gabl.

UCM Sport Reşiţa - Alpla HC Hard 11.05.2008 r. - godz. 20:00.

Pierwszy mecz: 28:29 (14:14).

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
austriackie media / inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×