KPR wygrywa wojnę nerwów - relacja z meczu KPR Jelenia Góra - KSS Kielce

W sobotnim meczu 7. kolejki PGNiG Superligi piłki ręcznej kobiet, KPR Jelenia Góra po bardzo emocjonującym meczu pokonał we własnej hali KSS Kielce 34:32 (19:18). Spotkanie to elektryzowało wszystkich kibiców ze stolicy Karkonoszy, ze względu na legendę jeleniogórskiego szczypiorniaka, Zdzisława Wąsa, który od tego sezonu prowadzi drużynę KSS Kielce. Zawodniczki KPR Jelenia Góra zapowiadały walkę o każdy centymetr parkietu w hali przy Złotniczej 12 i słowa dotrzymały, inkasując dwa punkty w tym jakże ważnym dla KPR-u meczu.

Agnieszka Skulimowska

Od początku trwała wyrównana walka, a wynik oscylował wokół remisu. Po bramce Anny Fursewicz w 16 minucie KPR wygrywał 10:7 i Zdzisław Wąs był zmuszony poprosić o czas. Ambitne kielczanki szybko zniwelowały straty i dwie minuty później przegrywały już tylko tylko 10:11 po golu Liny Abramauskaite. Prawdziwa bitwa "gol za gol" trwała do końca pierwszej odsłony. Gol do szatni zdobyła z rzutu karnego Marta Dąbrowska, ustalając wynik na 19:18.

Z początkiem drugiej odsłony podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak i Dili Samadowej nabrały wiatr w żagle i i poprawiły skuteczność w ataku. Z minuty na minutę odskakiwały rywalką i nawet czerwona kartka dla Małgorzaty Buklarewicz i spowodowała podcięcia skrzydeł gospodynią. W 49 minucie po bramce najskuteczniejszej tego wieczoru Marty Dąbrowskiej, KPR wygrywał 31:27. W tym czasie golkiperka KSS-u, Paulina Kozieł wręcz zaczarowała swoją bramkę, broniąc w sytuacjach stuprocentowych mogła zostać bohaterką swojej drużyny, jednak po drugiej stronie boiska identyczną postawą mogła się popisać Martyna Kozłowska i to właśnie bramkarki obu drużyn stały się głównymi aktorkami tego widowiska. Końcowy wynik ustaliła Marta Dąbrowska na 9 sekund przed końcową syreną z rzutu karnego.

Ostatecznie KPR Jelenia Góra zasłużenie pokonał KSS Kielce 34:32 i dzięki temu umocnił się na 10 pozycji w tabeli.

KPR Jelenia Góra - KSS Kielce 34:32 (19:18)

KPR Jelenia Góra: Kozłowska, Szalek, Krajewska - Bułak, Fursewicz 2, Dąbrowska 14, Kocela 5, Buklarewicz 5, Załoga 7, Kubicka, Konsur 1, Muras, Rykaczewska
Trener: Małgorzata Jędrzejczak
Kary: 12 min
Czerwona kartka: Buklarewicz w 38 min. za niesportowe zachowanie

KSS Kielce: Kawka, Kozieł - Grabarczyk1 1, Kabała, Pokrzywka, Lelewicz 1, Stradomska 7, Młynarczyk, Kot 2, Abramauskaite 6, Drabik 2, Rosińska 7, Gedroit 6, Nowak
Trener: Zdzisław Wąs
Kary: 8 min