Blamaż Startu i KSS-u, coraz gorsza sytuacja Piotrcovii - podsumowanie 18. kolejki PGNiG Superligi kobiet

18. kolejka PGNiG Superligi kobiet obfitowała w emocje. W Elblągu Politechnika rozbiła miejscowy Start, a w Kielcach KPR Jelenia Góra wygrał swój pierwszy wyjazdowy mecz w sezonie. Po porażce w Lubinie, coraz gorzej wygląda natomiast sytuacja Piotrcovii.

W tym artykule dowiesz się o:

W górę: Politechnika Koszalińska

Akademiczki z Koszalina to bez wątpienia jedne z głównych bohaterek 18. kolejki spotkań. Nie chodzi tylko o sam fakt pokonania w Elblągu miejscowego Startu, ale o rozmiary zwycięstwa. Dwanaście bramek różnicy, to prawdziwy nokaut zwłaszcza, jeśli wziąć pod uwagę, że obie drużyny przed tym spotkaniem dzieliły w tabeli zaledwie 4 punkty. Dla podopiecznych Grzegorza Gościńskiego to bardzo zimny prysznic, który praktycznie przekreśla szanse elblążanek na zajęcie 3 miejsca przed play-off`ami. Tymczasem Politechnika po raz kolejny udowodniła, że jest zespołem doświadczonym i poukładanym. Czwarte miejsce jest nadal w zasięgu szczypiornistek z Pomorza. W każdym razie wszystko teraz w rękach samych koszalinianek, bowiem wszyscy ich kolejni rywale są zdecydowanie do pokonania.

Akademiczki zafundowały Startowi w Elblagu bardzo zimny prysznic

W dół: Piotrcovia Piotrków Tryb.

Sytuacja Piotrcovii z meczu na mecz robi się coraz bardziej niekorzystna. Podopieczne Roberta Nowakowskiego, mimo porażki z Zagłębiem, utrzymały wprawdzie piątą pozycję w tabeli, ale nie wiadomo na jak długo. Przewaga do szóstej Politechniki Koszalińskiej stopniała do zaledwie jednego punktu. Piotrkowianki w kolejnych spotkaniach zdobędą najpewniej komplet czterech oczek (walkower za mecz ze Zgodą Ruda Śląska oraz pojedynek z Samborem Tczew), ale w dwóch ostatnich meczach sezonu zasadniczego, zmierzą się jeszcze z Vistalem oraz SPR-em Lublin. Jedno jest pewne. Piotrcovią czeka bardzo trudne zadanie, jeśli chce wyprzedzić jeszcze elbląski Start lub przynajmniej utrzymać obecnie zajmowaną pozycję. Mimo porażki w Lubinie pojedynek z Zagłębiem może jednak dawać promyk nadziei. Piotrkowianki przez 50 minut prowadziły równą walkę na terenie rywala i dopiero końcowe minuty przesądziły o 17 w tym sezonie triumfie Miedziowych.

Wygrać mecz o cztery punkty...bezcenne

Radości szczypiornistek KPR-u Jelenia Góra nie było końca. Głośne okrzyki dolatywały z szatni gości jeszcze kilkanaście minut po zakończeniu spotkania z KSS-em Kielce. Dodajmy, spotkania pewnie wygranego przez zespół ze stolicy Karkonoszy. - To jest nasze pierwsze wyjazdowe zwycięstwo, które tym bardziej nas cieszy - mówiła dumna ze swoich podopiecznych trener Małgorzata Jędrzejczak. - Dla nas wszystkie mecze są teraz o cztery punkty - dodała. Rzeczywiście dodatkowe dwa oczka na skromnym koncie jeleniogórzanek przedłużają ich szanse na zajęcie ósmego miejsca w tabeli. W następnej kolejce dwaj najgroźniejsi konkurenci KPR-u zmierzą się w bezpośredniej konfrontacji. Będzie więc szansa na doścignięcie przynajmniej jednego z nich. Jeśli KSS Kielce zagra choć w połowie tak źle jak w sobotę, to właśnie on będzie głównym kandydatem do spadku na miejsce dziewiąte. Tymczasem dla kielczanek spotkanie z KPR-em było chyba najgorszym w ich wykonaniu występem w bieżącym sezonie. - Zadecydowała przede wszystkim obrona. Dziewczyny łatwo pozwalały rywalkom zdobywać przewagę. Realizacja przedmeczowych założeń była na poziomie 20 procent. Była też bardzo duża nieskuteczność, dziewczyny były dzisiaj jakieś uśpione - powiedział tuż po zakończeniu spotkania trener Zdzisław Wąs.

W pozostałych spotkaniach 18. kolejki PGNiG Superligi SPR Lublin rozgromił Latochę Sambora Tczew aż 45:13, a Ruch Chorzów zremisował przed własną publicznością z AZS-em Wrocław 25:25.

Cytat kolejki: - Trudno mi powiedzieć skąd wzięła się tak dobra forma naszego zespołu. Z całą pewnością cieszy zwycięstwo na wyjeździe, to dla nas bardzo ważne punkty. Zbliżyłyśmy się do rywali. Dziwi mnie trochę, że Start Elbląg nie postawił nam w drugiej połowie takich warunków, jak w pierwszej. Cieszymy się, dla nas jest to sukces - powiedziała Kamila Całużyńska po wygranym przez Politechnikę Koszalińską meczu ze Startem w Elblągu.

Wyniki 18. kolejki PGNiG Superligi Kobiet:

SPR Lublin - Latocha Sambor Tczew 45:13 (25:7) RELACJA FOTO

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 28:24 (13:13) RELACJA WYPOWIEDZI FOTO

AZS Politechnika Koszalińska - EKS Start Elbląg 20:32 (12:15) RELACJA WYPOWIEDZI FOTO

KSS Kielce - KPR Jelenia Góra 30:34 (12:17) RELACJA WYPOWIEDZI

KPR Ruch Chorzów - AZS AWF Wrocław 25:25 (12:13) RELACJA

Zgoda Ruda Śląska - Vistal Łączpol Gdynia 0:10