W derbach lepsza Sparta - relacja z meczu AZS AWF Volkswagen Poznań - SKF KPR Sparta Oborniki Wlkp.

W derbowym meczu 3. kolejki I ligi kobiet AZS AWF Volkswagen Poznań uległ we własnej hali drużynie Sparty Oborniki Wielkopolskie 26:30. Mimo niekorzystnego dla akademiczek wyniku, mecz z pewnością mógł podobać się licznie zgromadzonej na trybunach publiczności.

Redakcja
Redakcja

- Zespół z Obornik jest mocnym przeciwnikiem, ale mimo przegranej pokazałyśmy, że stać nas na dobrą grę i walkę przez 60 minut meczu. Cieszy nas, że w hala wypełniła się kibicami. Dzięki nim naprawdę dobrze nam się grało! - skomentowała po meczu Anita Kujawa, środkowa AZS AWF.

Akademiczki mocnym akcentem rozpoczęły sobotnie spotkanie zdobywając pierwsze dwie bramki w meczu. Potem trafiać zaczęły także przyjezdne i to one w 10. minucie meczu wyszły na jednobramkowe prowadzenie. Znając siłę Sparty, AZS AWF nie pozwolił gościom narzucić swojego stylu gry, stąd po pierwszych 30 minutach zdecydowany faworyt derbowego starcia prowadził tylko 15:12.

Po zmianie stron na boisku dalej trwała zacięta walka, a na trybunach wielki festiwal kibiców, którzy nie przestawali ani na moment wspierać poznanianek. I choć Sparta nie pozwoliła już akademiczkom na doprowadzenie do wyrównania, to AZS AWF nie przestawał walczyć. Goście ostatecznie wygrali całe spotkanie 26:30.

- To spotkanie miało zupełnie inny przebieg, niż nasz ostatni mecz w Kościerzynie. Walczyłyśmy od pierwszej do ostatniej minuty. Do końca głośno dopingowali nas też kibice. Takie wsparcie uskrzydla! - nie ukrywała po meczu Agnieszka Kwiecień z AZS AWF.

Starcie dwóch wielkopolskich zespołów miało szczególny wymiar dla skrzydłowej Sparty - Moniki Kacprzak, która jeszcze w poprzednim sezonie reprezentowała barwy poznańskiego zespołu. Tuż przed spotkaniem akademiczki oficjalnie podziękowały zawodniczce za dotychczasową wspólną grę.

AZS AWF Volkswagen Poznań - SKF KPR Sparta Oborniki Wlkp. 26:30 (12:15)

AZS AWF Poznań: Gała, Pawlak - Wasiak (9), Szymańska (5), Łakomy (4), Kujawa (3), Kwiecień (2), Peda (2), Sznycer (1), Matyja, Karasiewicz.

SKF KPR Sparta Oborniki Wielkopolskie: Wozińska, Białyńska - Filoda (6), Borkowska (6), Gładecka (5), Walkowiak (3), Celka (3), Cieśla (2), Urbaniak (2), Kowalewska (2), Kacprzak (1), Niedzielska, Szczęsna, Kosmowska.