BHT Damy Radę najlepszy w Wąbrzeźnie

W minioną sobotę, BHT Vambresia była organizatorem i gospodarzem pierwszego turnieju piłki ręcznej plażowej. Triumfowali wicemistrzowie Polski z Inowrocławia.

Paulina Szulc

W I Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Plażowej o Puchar Burmistrza Wąbrzeźna wzięło udział osiem drużyn: BHT Damy Radę Inowrocław, BHT Pyrki Poznań, BHT Latocha Sambor Tczew, UKS Vambresia Wąbrzeźno, BHT Byczki Kowalewo Pomorskie, KS Wieldządz, AZS UMK Toruń i gospodarze, a zarazem organizatorzy BHT Vambresia Wąbrzeźno.

Zawody rozegrano w otwartej kategorii open w grupach. Dopiero w rundzie finałowej drużyny zostały podzielone na kategorie kobiet i mężczyzn. W swoich grupach zwyciężyła ekipa Damy Radę Inowrocław oraz BHT Vambresia Wąbrzeźno.

Wielki finał pomiędzy tymi drużynami był rewanżem za spotkanie sprzed tygodnia w Wolsztynie, gdzie inowrocławianie pokonali wąbrzeźnian. Tym razem jednak było podobnie, jednak szczypiorniści Vambresii byli bardzo blisko sprawienia niespodzianki. Przez większą część pierwszego seta to młodzi zawodnicy z Wąbrzeźna rozdawali karty. Niestety w końcówce zabrakło zimnej krwi i podczas dogrywki złotą bramkę zdobyło BHT Damy Radę Inowrocław.

Drugi set finałowego spotkania był równie zacięty co pierwszy. Nad ambicją i młodością wzięło jednak górę doświadczenie i opanowanie inowrocławian. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 (13:12, 12:8) dla Damy Radę.