Bundesliga: Goppingen ograło Lemgo, 3 bramki Jureckiego

Za nami druga kolejka DKB Handball Bundesligi. Frisch Auf Goppingen pokonało 33:28 TBV Lemgo. Z kolei zespół Bartosza Jureckiego, SC Magdeburg ograł na wyjeździe Tussem Essen 32:26 (15:11).

Paweł Nowakowski

Triumfator Pucharu EHF stoczył wyrównany bój z TBV Lemgo. Siódma drużyna Bundesligi minionego sezonu z Florianem Kehrmannem w składzie dzielnie stawiała opór podopiecznym Velimira Petkovicia. Obie drużyny szły cios za cios, a newralgicznym momentem meczu była 49 minuta. Wówczas po raz ostatni odnotowano remis (25:25) na tablicy wyników w EWS Arena.

Końcowe minuty należały do Goppingen, które ostatecznie wygrało 33:28. Wiodącymi postaciami w zespole z Badenii-Wirtembergii byli Pavel Horak i Zarko Marković, którzy zdobyli łącznie 2/3 całego dorobku bramkowego Frisch Auf.

Od mocnego uderzenia wyjazdową potyczkę z TUSEM Essen rozpoczął SC Magdeburg. Gladiatorzy już po 7 minutach prowadzili 6:1. Gospodarzy do odrabiania strat natchnęły skuteczne interwencje Ante Vukasa - 8:10 (20'). Na więcej beniaminka Bundesligi nie było stać.

Magdeburg do przerwy wypracował czterobramkową zaliczkę, a po zmianie stron kontrolował poczynania na parkiecie, systematycznie powiększając przewagę. Mistrzowie Niemiec z 2001 roku zwyciężyli 32:26, a trzykrotnie na listę strzelców wpisał się obrotowy reprezentacji Polski, Bartosz Jurecki.