Zadecydowała druga połowa - relacja z meczu SPR Lublin - KSS Kielce

W rozegranym w sobotę meczu pomiędzy SPR-em Lublin a KSS-em Kielce, lepsze okazały się lublinianki, które po nerwowej i słabej pierwszej połowie ostatecznie pokonały kielczanki 39:30 (16:14).

Kamila Ziobro

W pierwszych minutach meczu dało się zauważyć pełne zaangażowanie i skupienie obu drużyn. Sędziowie już po pierwszym gwizdku zmuszeni byli pokazać żółte kartki oraz podyktować rzut karny, który w 2. minucie otworzył wynik spotkania (Joanna Drabik - KSS Kielce). W kolejnych minutach gra toczyła się dosyć chaotycznie - zarówno lublinianki jak i kielczanki każdą piłkę oddawały przeciwniczkom, popełniając przy tym proste błędy. W 7. minucie gospodynie prowadziły 3:1, natomiast kolejne minuty spotkania należały zdecydowanie do przyjezdnych, które w 15. minucie prowadziły różnicą 5 bramek (4:9). Szkoleniowiec SPR-u, Edward Jankowski zmuszony był poprosić o przerwę dla swojej ekipy. Reprymenda najwidoczniej okazała się skuteczna, gdyż piłkarki z Lublina zdołały zminimalizować straty i kiedy wynik brzmiał 9:11, trener KSS-u Paweł Tetelewski poprosił o czas. Do końca pierwszej połowy na boisku trwała zacięta walka, lecz ostatecznie to gospodynie zeszły na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem (16:14).

Początek drugiej odsłony spotkania był równie ciekawym widowiskiem co początek pierwszej. Kielczanki, mocno zmotywowane, zaczęły odrabiać straty i już w 35. minucie doprowadziły do remisu (19:19). Wydawałoby się że przyjezdne są w stanie pokonać na wyjeździe wielokrotnie tytułowany zespół SPR-u Lublin, lecz w kolejnych minutach kibice zgromadzeni w hali Globus mogli podziwiać, jak ich ulubienice pokazują na co je naprawdę stać. W 40. minucie lublinianki prowadziły 25:21 i ciągle powiększały przewagę punktową. W 55. minucie było już 34:27, a mecz zakończył się zwycięstwem SPR-u Lublin 39:30.

W ekipie z Kielc wyróżniona została zawodniczka z pola, Paulina Piechnik, która w całym spotkaniu zdobyła 7 bramek dla swojego zespołu. Na słowa uznania zasługuje także bramkarka kielczanek, Marta Wawrzynkowska, która wielokrotnie popisała się interwencjami, chroniąc swój zespół przed utratą większej liczby bramek. Z kolei w ekipie SPR-u wyróżniono Weronikę Gawlik, która w tym meczu była podporą całej drużyny. Najwięcej bramek dla gospodyń zdobyły Dorota Małek oraz sobotnia solenizantka, Ewa Wilczek (po 8).

SPR Lublin - KSS Kielce 39:30 (16:14)

SPR Lublin: Baranowska, Gawlik, Wilczek 8, Małek 8, Stasiak 6, Repelewska 5, Majerek 5, Kocela 4, Wojtas 3, Konsur, Wojdat, Jarosz.
Kary: 4 x 2 min.