Francuskie kluby w odwrocie - podsumowanie 3. kolejki Ligi Mistrzów

Fatalnie w tegorocznej edycji spisują się przedstawiciele francuskiego handballu. Montpellier i Chambery Savoie łącznie po 3. kolejkach fazy grupowej mają na swoim koncie wywalczony... jeden punkt.

Paweł Nowakowski

Partizan wreszcie zwycięski, Niedźwiedzie bez szans z Wikingami

Cały rok kibice Partizana Belgrad czekali na triumf swoich ulubieńców. Serbowie triumfem nad Reale Ademar León przerwali niechlubną serię ośmiu porażek z rzędu. Do wygranej Partizana w głównej mierze poprowadził środkowy rozgrywający Uros Mitrović, autor 7 bramek - wybrany do siódemki kolejki.

Ostre strzelanie urządził sobie SG Flensburg-Handewitt. W Campuss Halle Wikingowie podejmowali Chekhovskie Medvedi, które kroku ekipie Ljubomira Vranjesa były w stanie dotrzymać raptem do 17 minuty. Wicemistrzowie Niemiec swojego rywala dobijali kontrami, w których prym wiódł Lasse Svan Hansen. Komplet punktów wywalczyło również zmagające się z poważnymi problemami kadrowymi HSV Hamburg. Hamburczycy bez kontuzjowanego Marcin Lijewskiego pewnie ograli Montpellier HB, które jako jedyne w grupie A nie odniosło jeszcze zwycięstwa.

LM: Lisy triumfują w Szeged, Flensburg gromi Niedźwiedzie, Veszprem idzie za ciosem

Pierwsze punkty Celje, kontrowersje w Madrycie

Słoweńskie Celje Pivovarna Lasko zdobyło pierwsze punkty w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Po przegranych bojach z MKB Veszprém i BM Atletico Madryt przyszła kolej na triumf z IK Savehof. W hali Zlatorog bohaterem był bramkarz Matevz Skok, mający aż 17 udanych interwencji!

Kolejne rekordy śrubuje THW Kiel. Zebry rozbiły HCM Constante aż 35:14. Rumunii byli bezradni wobec świetnej defensywy mistrzów Niemiec. Zmorą przyjezdnych okazali się bramkarze Kilonii - Thierry Omeyer i Andreas Palicka. Obaj odbili łącznie 25 rzutów (14 Omeyer, 11 Palicka) i zostali wybrani do TOP 7 trzeciej kolejki, co nie zdarzyło się jeszcze nigdy w historii tych rozgrywek.

Do sporych kontrowersji w samej końcówce meczu w Madrycie doszło podczas konfrontacji BM Atletico Madryt i MKB Veszprém. 17 sekund przed końcem trener wicemistrzów Hiszpanii wycofał bramkarza. Sędziowie nie odgwizdali ewidentnego faulu na Mariuszu Jurkiewiczu i Atletico poniosło już drugą porażkę w tym sezonie.

LM: Petersburg ograł Chambery! Dinamo włos od sensacji

Vive wyrównało rachunki, Metalurg wciąż niepokonany

Od zwycięstwa do zwycięstwa w Champions Leauge kroczą mistrzowie Polski. Takiej serii Vive Targi Kielce nie miały nigdy w historii tych rozgrywek. Jakby tego było mało kielczanie odgonili słoweńskie koszmary, pokonując RK Gorenje Velenje 30:24. Pierwsze skrzypce grał Michał Jurecki, zdobywca 8 bramek.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Tak można podsumować występ Bjerringbro-Silkeborg. Podopieczni Carstena Albrektsena przy wyniku 21:23 grali do końca spotkania z przewagą zawodnika (4 min. kary dla Mirkulovskiego) lecz nie potrafili tego należycie spożytkować. Metalurg Skopje wraz z Vive pozostaje niepokonanym zespołem w grupie C.

Tego nikt się nie spodziewał. Chambery Savoie po trzech kolejkach nadal bez punktów! Francuzi dość nieoczekiwanie lecz w pełni zasłużenie polegli Newie St. Petersburg. Wrócić na zwycięską ścieżkę nie będzie łatwo. W lidze wicemistrzów kraju czeka bój z Paris Handball (18.10), a trzy dni później potyczka z Vive w LM.

LM: Jurecki w siódemce kolejki! Cupić na podium w klasyfikacji strzelców

Barcelona wygrywa rzutem na taśmę, przełamanie Schaffhausen

O wielkim szczęściu mogą mówić szczypiorniści FC Barcelony. Blaugrana w starciu z Dinamem Mińsk raziła nieskutecznością i licznymi błędami. Co więcej na nieco ponad kwadrans przed końcem przegrywała sześcioma bramkami by ostatecznie po zabójczym finiszu... wygrać 25:24. Czarną serię przerwało Kadetten Schaffhausen barwy którego reprezentuje Leszek Starczan. Kadeci po dramatycznym boju sprostali Croatii Osiguranje Zagrzeb.

Bez niespodzianki obyło się w pojedynku Pick Szeged - Füchse Berlin. Emocje były jedynie do przerwy, później uwidoczniła się przewaga Lisów. Mecz okrasiło trafienie... Silvio Heinevettera, który rzutem przez całe boisko przelobował swojego vis a vis.

LM: Pierwsza wygrana Kadetten, Kiel gromi