Sensacja w Puławach! (wyniki)

W środę cześć spotkań 16. kolejki rozegrali piłkarze ręczni z PGNiG Superligi. Niespodzianką zakończyło się spotkanie w Puławach, gdzie miejscowe Azoty uległy Siódemce Miedzi Legnica.

Takiego rozstrzygnięcia spotkania w Puławach chyba nikt się nie spodziewał. Walcząca o utrzymanie Siódemka Miedź Legnica sensacyjnie ograła Azoty Puławy. W dotychczasowych spotkaniach podopieczni Marcina Kurowskiego imponowali świetną i równą grą. W środę zaliczyli pierwszą wpadkę w sezonie. W pierwszej połowie gra toczyła się bramka za bramkę, dopiero w końcówce Azoty wypracowały skromne prowadzenie 15:13. Druga połowa należała do graczy Siódemki Miedzi, którzy szybko objęli prowadzenie i nie oddali go już do samego końca. Walka o unikniecie degradacji nabiera rumieńców.

Orlen Wisła Płock pewnie pokonała w Głogowie zespół Chrobrego. Przezywający kryzys gospodarze tylko w pierwszych 10 minutach toczyli z wicemistrzem Polski wyrównaną walkę, remisując 6:6. Później uwidoczniła się przewaga Nafciarzy, którzy do szatni zeszli z zaliczką czterech bramek 18:14. W drugiej połowie zespół z Płocka nie forsował tempa i utrzymywał bezpieczne prowadzenie. Orlen Wisła zwyciężyła 35:30.

Podobny przebieg miało spotkanie w Mielcu, gdzie szczypiorniści Vive Targów Kielce szybko wypracowali 2-4 bramkowe prowadzenie. Zespół Ryszarda Skutnika starał się zniwelować straty, jednak popełniał zbyt wiele błędów. W efekcie mistrzowie Polski nie musieli się zbytnio napracować, by kontrolować losy pojedynku. W ostatnim kwadransie kielczanie wypracowali wysoką przewagę, wygrywając 39:31.

KS Azoty Puławy - Siódemka Miedź Legnica  21:25 (15:13) Najwięcej bramek: dla Azotów - Mateusz Kus i Przemysław Krajewski po 5; dla Siódemki - Paweł Gregor, Adam Skrabania i Aleksander Kokoszka po 5.

SPR Chrobry Głogów - Orlen Wisła Płock 30:35 (14:18)

Tauron Stal Mielec - Vive Targi Kielce 31:39 (14:20) Najwięcej bramek: dla Tauronu - Damian Kostrzewa 8, Damian Krzysztofik 6, Paweł Gawęcki i Paweł Wilk po 4; dla Vive - Krzysztof Lijewski i Bartłomiej Tomczak po 7, Rastko Stojkovic 5, Mateusz Jachlewski i Karol Bielecki po 4.