LM: Spektakularny wyczyn Vive ceniony w Europie

Vive Targi Kielce jako drugi zespół w historii rozgrywek wygrały wszystkie mecze w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Nad tym osiągnięciem obojętnie nie przeszły europejskie media.

Paweł Nowakowski

Handball-planet.com: Polska burza nad Velenje
W ostatnim meczu fazy grupowej Vive Targi Kielce pokonały Gorenje Velenje 29:25 i zostały jedyną niepokonaną drużyna w tym sezonie Ligi Mistrzów. Przed rozpoczęciem spotkania Kielce były pewne pierwszego miejsca w grupie, ale zespół nie zamierzał odpuścić i zrezygnować z 2 punktów. Oba zespoły popełniały błędy, były momenty chaosu na boisku. W drugiej połowie mistrzowie Polski poprawili obronę i bardzo szybko objęli prowadzenie, stopniowo je powiększając.

Balkan-handball.com: Polacy świętują w Velenje
Sytuacja w grupie C Ligi Mistrzów jest jasna. Vive Targi Kielce pokazały wyższość nad Gorenje Velenje. Doskonała postawa w bramce Ivana Gajicia, który obronił 18 rzutów nie wystarczyła, aby zatrzymać polski zespół.

Hrsport.net Vive kończy zmagania z doskonałym wynikiem
W swoim ostatnim występie Vive Targi Kielce pokonały Gorenje Velenje 29:25. To pierwsze zwycięstwo mistrza Polski na słoweńskiej ziemi. Vive Targi Kielce stały się również jedyną w tym sezonie drużyną w Lidze Mistrzów, która fazę grupową zakończyła dziesięcioma zwycięstwami. To historyczne osiągnięcie dla polskiego klubu, w którym grało dwóch chorwackich zawodników (Losert, Musa).

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Handball-world.com: Vive bez straty punktów w 1/8 finału
Vive Targi Kielce już przed meczem byli zwycięzcami grupy. Mistrzowie Polski triumfowali również w ostatnim meczu z Gorenje Velenje 29:25, a zespół Bogdana Wenty jako jedyny w tym sezonie, bez straty punktu przeszedł przez fazę grupową.

Siol.net: Zorman i spółka byli zbyt silni
Ostatnia kolejka w Velenje przyniosła najciekawszego przeciwnika w grupie - Vive Targi Kielce, który przez dziewięć meczów nie stracił nawet punktu. Polacy byli niesamowici, zwłaszcza w drugiej połowie. Odwrócili losy meczu i sięgnęli po dziesiąte zwycięstwo - są jedynym niepokonanym zespołem w Lidze Mistrzów. Osy będą musiały zadowolić się trzecim miejscem w grupie C.

Ehfcl.com: Vive potwierdza aspiracje do Final Four
Vive Targi Kielce wygrały swój pierwszy mecz na słoweńskiej ziemi i zdobyły wyróżnienie godne podziwu - bycia jedynym zespołem w tegorocznej Lidze Mistrzów, który fazę grupową zakończył perfekcyjnie 10-0. Ich w pełni zasłużony sukces w Velenje przyszedł po dominacji w drugiej połowie. Mecz podkreślił potencjał kieleckiego klubu, którego ambicją jest gra w Final Four.

Vive w wielkim stylu przechodzi do historii! - relacja z meczu RK Gorenje Velenje - Vive Targi Kielce LM: Vive w pierwszym koszyku, znani wszyscy uczestnicy TOP 16!