Czar mistrzyń prysł - relacja z meczu Vistal Łączpol Gdynia - AZS Politechnika Koszalińska

Aktualne jeszcze mistrzynie Polski przegrały w pierwszym meczu małego finału z drużyną AZS Politechniki Koszalińskiej 17:20 (9:10).

Krzysztof Lewandowski

Obydwie drużyny do tego meczu przystąpiły w osłabieniu. W koszalińskiej ekipie zabrakło kontuzjowanych Tatiany Bilenii oraz Sylwii Lisewskiej natomiast gospodynie musiały radzić sobie bez Loredany Mateescu i Aleksandry Zych. Początek spotkania zaczął się bardzo źle dla jeszcze aktualnych mistrzyń kraju. Po pierwszych pięciu minutach spotkania na prowadzeniu były akademiczki z Koszalina (0:4). Minutę później pierwszą bramkę dla Vistalu zdobyła Ewa Andrzejewska, jednak to przyjezdne były w natarciu. Dzięki celnym rzutom Pauliny Muchockiej i Joanny Dworaczyk Vistal Łączpol był w ogromnych tarapatach. Gospodynie sprawiały wrażenie ospałych i przegrywały wysoko 1:6.

Gdynianki w miarę upływu czasu zaczęły odrabiać straty i w drugim kwadransie pierwszej połowy przybliżyły się do remisu. Gol młodziutkiej Katarzyny Janiszewskiej po indywidualnej akcji oraz Natasy Krnic i było już 6:7. W 21. minucie do wyrównania doprowadziła Karolina Kalska (7:7). Koniec pierwszej części tego meczu należał do ekipy AZS-u, która odskoczyła na dwie bramki przewagi. Natomiast przed zejściem na przerwę po kontrze dla gospodyń trafiła Patrycja Królikowska i do przerwy Vistal Łączpol przegrywał 9:10.

Druga połowa spotkania do 40. minuty toczyła się bramka za bramkę począwszy od wyniku remisowego do dwubramkowej przewagi Politechniki Koszalin. W 43. minucie Maja Ziemienowicz rzuciła 14. bramkę dla Vistalu (14:16). Następny gol padł dopiero 6 minut później po okresie bardzo nieskutecznej gry z obu stron. W 49. minucie na trzy bramkowe prowadzenie (17:14) dla AZSu rzuciła Sylwia Matuszczyk i rozpoczął się odjazd Politechniki. W 52. minucie Paulina Muchocka trafiła na 19:14 i Vistal Łączpol mógł już powoli zapomnieć o zwycięstwie w tym meczu. Bardzo twarda i agresywna obrona akademiczek stanowiła za wysokie progi dla chaotycznie atakujących gdynianek. Ostatecznie Vistal Łączpol Gdynia przegrał 17:20 a drużyna Politechniki Koszalin zasłużenie prowadzi 1:0 w walce o brązowy medal.

Vistal Łączpol Gdynia - AZS Politechnika Koszalińska 17:20 (9:10)

Vistal Łączpol Gdynia: Gapska, Kowalczyk - Andrzejewska 5, Krnić 3, Kalska 2, Koniuszaniec 2, Duran 1, Janiszewska 1, Królikowska 1, Kulwińska 1, Ziemienowicz 1, Białek, Kozłowska, Pawłowska, Petrinja.

AZS Politechnika Koszalin: Szywierska - Muchocka 4, Dworaczyk 3, Odrowska 3, Chmiel 2, Dąbrowska 2, Kobyłecka 2, Koprowska 2, Matuszczyk 1, Szafulska 1, Łach.