Plażowicze zagrają w Inowrocławiu. W finale powtórka z Sierpca?

To pytanie zadają sobie fani BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski i Damy Radę Inowrocław przed kolejnym turniejem rangi mistrzostw Polski.

Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz

W ubiegłym tygodniu właśnie te dwie ekipy nie dały szans innym zespołom i zmierzyły się w finałowym spotkaniu w Sierpcu, gdzie lepszy okazał się BHT Piotrkowianin. Czy w rozpoczynającym się w piątek 22 czerwca turnieju w Inowrocławiu zobaczymy tą samą parę w finale?

Nie ma wątpliwości, że obie drużyny od dłuższego czasu prezentują najwyższy w Polsce poziom beach handballu, nie można przy tym zapominać, iż stawka z roku na rok się wyrównuje. Widocznym przykładem z ostatniego tygodnia są nieobliczalne drużyny z Olsztyna, które tylko czekają, by namieszać w końcowej klasyfikacji. Wszyscy zastanawiają się co pokaże młody zespół z Wąbrzeźna, który w zeszłym roku przebojem wdarł się na podium mistrzostw Polski, wcześniej zdobywając Puchar Polski. Jak wiadomo gracze z Wąbrzeźna, nękani kłopotami kadrowymi, nie najlepiej rozpoczęli tegoroczny cykl, ale pewne jest, że nie złożą broni bez walki w Inowrocławiu.

Stolica zachodnich Kujaw to "gorący teren" dla zawodników z Piotrkowa Trybunalskiego, gra z gospodarzem i największym rywalem jakim jest Damy Radę będzie jeszcze trudniejsza. Poprzeczkę turnieju podnoszą również zespoły z Węgier i Holandii, które zjawią się na turnieju. Stało się już tradycją, że Inowrocław odwiedzają drużyny grające w rozgrywkach Eurpean Beach Handball Tour. Nieprzypadkowo, ponieważ śmiało można powiedzieć, że turniej w Inowrocławiu to jeden z najlepiej zorganizowanych turniejów w Polsce, a o jego jakości zapewnia ilość europejskich punktów, która jest do zdobycia.

Czy szczypiorniści Piotrkowianina powtórzą swój sukces z Sierpca? Czy "machina" z Piotrkowa będzie potrafiła funkcjonować tak dobrze jak tydzień temu? Czy może na trudnym i gorącym terenie najlepiej poradzi sobie gospodarz Damy Radę Inowrocław? Wszystko rozstrzygnie się już w ten weekend. Pewne jest to, że nie zabraknie emocji i spektakularnych akcji, a tego wszystkiego będzie można doświadczyć podczas V Festiwalu Sportów Plażowych w Inowrocławiu 22-23 czerwca. Zapraszamy!

Na zachętę polecamy fotorelację z turnieju Mazovia Cup w Sierpcu.
Mistrzostwa Polski Mazovia Cup Sierpc 2013

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×