KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Pierwsze wzmocnienia UKS Olimpu Grodków

Beniaminek pierwszoligowych parkietów UKS Olimp Grodków dokonał pierwszych ruchów transferowych. Drużynę z Opolszczyzny zasiliło dwóch doświadczonych bramkarzy.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Zespół z Grodkowa w pierwszych tygodniach po dość niespodziewanej propozycji dołączenia do grona drużyn I ligi (w związku z wycofaniem ASPR-u Zawadzkie) zmagał się z różnymi problemami kadrowymi i organizacyjnymi. Po dopięciu jednak odpowiednich kwestii i zbudowaniu budżetu, do drużyny dołączyli pierwsi nowi zawodnicy.

Szeregi UKS Olimpu zasilili mający za sobą występy w ŚKPR-ze Świdnica bramkarze Damian Olichwer i Tomasz Wasilewicz oraz obrotowy Bartosz Żubrowski. Ponadto drużynę wzmocnili lewy rozgrywający Adam Było (król strzelców III ligi w poprzednim sezonie) oraz powracający do regularnych występów środkowy rozgrywający Krzysztof Bujak (poprzednio Gwardia Opole). To jednak nie koniec wzmocnień.

Jak informuje oficjalny serwis klubu, grodkowscy działacze prowadzą jeszcze rozmowy z trzema zawodnikami, wśród których jest dwóch rozgrywających i prawoskrzydłowy. To właśnie zatrudnienie leworęcznego skrzydłowego powinno być priorytetem Olimpu, bowiem w 16-osobowej kadrze brakuje takowego gracza.

Ze składu, który w poprzednim sezonie walczył na parkietach II ligi w zespole pozostali: Jarosław Dziurgot, Roman Smoliński, Tomasz Biernat, Paweł Biernat, Marcin Biernat, Sebastian Kolanko, Mateusz Kolanko, Łukasz Ogorzelec, Rafał Górny, Paweł Chmiel oraz Szymon Urban. Niepewna jest przyszłość jednego z liderów, Wojciecha Zycha, który w związku z kontuzją kolana może opuścić większą część sezonu.

Zawodnicy Olimpu wznowili już treningi po wakacyjnej przerwie. Zespół w planach ma udział w dwóch turniejach (w Czechach i w Komprachcicach) oraz pojedyncze gry sparingowe m.in. z ŚKPR-em Świdnica.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
olimpgrodkow.pl
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×