Bundesliga: Podział punktów w hitowym starciu Wikingów z Lisami, pechowa porażka Magdeburga

Aż trzy remisy odnotowano w pięciu niedzielnych spotkaniach 7. kolejki DKB Handball Bundeslig. Jednym z nich było hitowe starcie Flensburga z Füchse Berlin Bartłomieja Jaszki.

Paweł Nowakowski
Pojedynek wicemistrza Niemiec z piątą ekipą Bundesligi sezonu 2012/13 obejrzał komplet kibiców zgromadzonych w Campushalle. Od samego początku trwała ostra wymiana ciosów, lecz końcowe minuty pierwszej partii należały do Flensburga. Po zmianie stron dominacja podopiecznych Ljubomira Vranjesa uwidoczniła się jeszcze bardziej. W ataku nie do zatrzymania był Anders Eggert, a skutecznymi paradami popisywał się Mattias Andersson - 18:13 (38'). Na nieco ponad dziesięć minut przed końcem Füchse Berlin doprowadziło do remisu. Szlagierowe starcie 7. kolejki zakończyło się podziałem punktów, dla Lisów dwie bramki rzucił Bartłomiej Jaszka.

Rozstrzygnięcia nie przyniosły również starcia GWD Minden z Bergischer HC i VfL Gummersbach z HSG Wetzlar. "Czarnym koniem" rozgrywek jest beniaminek z Bergischer, który z dorobkiem 9 punktów zajmuje 4. miejsce, ustępując miejsca w tabeli jedynie berlińskim Lisom, Rhein-Neckar Löwen i THW Kiel.

O sporym pechu może mówić SC Magdeburg barwy którego reprezentuje Bartosz Jurecki. Gladiatorzy przez większą część pojedynku musieli gonić wynik, bowiem w 36. minucie przegrywali już 18:23. 40 sekund przed końcem do remisu doprowadził dobrze dysponowany polski obrotowy i gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się to spotkanie... decydujący cios zadał Jens Bechtloff, rzucając rozstrzygającą bramkę w 59 minucie i 58 sekundzie spotkania!

Pewnie po dwa punkty sięgnęli mistrzowie Niemiec z 2011 roku, HSV Hamburg. Zdobywca Ligi Mistrzów z poprzedniego sezonu nie miał problemów z ograniem HBW Balingen-Weilstetten. Skutecznością w tym meczu błysnął Duńczyk Hans Lindberg, zdobywca 10 bramek.

Wyniki niedzielnych spotkań 7. kolejki DKB Handball Bundesligi

HBW Balingen-Weilstetten - HSV Hamburg 29:34 (13:16)
Najwięcej bramek: dla Ballingen - Christoph Theurekauf 5, Martin Strobel, Florian Bilek - po 4; dla HSV - Hans Lindberg 10, Zarko Marković 5.

SC Magdeburg - TBV Lemgo 33:34 (17:18)
Najwięcej bramek: dla Magdeburga - Robert Weber 11, Stefan Kneer 6, Bartosz Jurecki 4; dla TBV Lemgo - Benjamin Herth 8, Hendrik Pekeler 7.

SG Flensburg-Handewitt - Füchse Berlin 26:26 (14:12)
Najwięcej bramek: dla Flensburga - Anders Eggert 8; dla Füchse - Fabian Wiede, Mattias Zachrisson, Pavel Horak, Konstantin Igropulo - po 4, Bartłomiej Jaszka 2.

GWD Minden - Bergischer HC 29:29 (12:13)
Najwięcej bramek: dla GWD Minden - Aleksandar Svitlica 8, Christoph Steinert 6; dla Bergischer - Christian Hoße 6, Viktor Szilagyi, Emil Berggren - po 5.

VfL Gummersbach - HSG Wetzlar 20:20 (9:11) Najwięcej bramek: dla Gummersbach - Raul Santos 6; dla Wetzlar - Kent Robin Tönnesen 5, Steffen Fäth 4.