Kolejne zwycięstwo wojskowych - relacja z meczu WKS Grunwald Poznań - Vetrex Sokół Kościerzyna

Zawodnicy Grunwaldu Poznań w meczu 10. kolejki I ligi mężczyzn pokonali przed własną publicznością Vetrex Sokół Kościerzyna. Dzięki tej wygranej wojskowi wydostali się ze strefy spadkowej.

Michał Halski

Mecz zwany mianem o "cztery punkty" lepiej zaczęli gospodarze, którzy po szybkich bramkach Krzysztofa Dutkiewicza i Krzysztofa Martyńskiego wyszli na prowadzenie 3:0 w 3. minucie. Jak się okazało wojskowi nie oddali tego prowadzenia już do końca meczu. Podopieczni Rafała Walczaka nie mieli problemów z sforsowaniem obrony przeciwnika, dobrze prezentowali się również w obronie. Goście nie imponowali w tym spotkaniu skutecznością, często też popełniali proste błędy, które wykorzystywali zawodnicy Grunwaldu.

Koło 15. minuty meczu mecz bardzo się wyrównał, Grunwald spuścił trochę z tonu ale zawodnicy trenera Andrzeja  Gryczki nie potrafili zniwelować straty. Widząc słabszy okres gry swojego zespołu Rafał Walczak poprosił o czas. Wskazówki podziałały mobilizująco na zawodników, którzy zaczęli lepiej grać. W ataku szalał niezawodny Martyński a w bramce kilkoma skutecznymi interwencjami popisał się Patryk Kulczyński. Końcówka pierwszej połowy należała do gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie różnicą sześciu trafień, a bardzo ładną bramka popisał się Robert Fogler chwilę przed syreną.

Druga połowa to taka sama gra drużyny Vertexu i słabsza Grunwaldu. Wojskowi zarówno w obronie jak i ataku nie prezentowali się tak jak w pierwszej połowie. Zespół z Kościerzyny potrafił zniwelować straty ale tylko do trzech trafień, na więcej podopiecznych Gryczki tego wieczora nie było stać. Wojskowi mogli wypracować sobie spokojną przewagę, ale licznymi faulami w ataku popisał się Patryk Staniek. W końcówce meczu dobrą zmianę w bramce dał Mateusz Pietrowski, który trochę uspokoił grę. Wojskowi dzięki wygranej wydostali się ze strefy spadkowej.

WKS Grunwald Poznań - Vetrex Sokół Kościerzyna 24:20 (14:8)

WKS: Biernat, Pietrowski, Kulczyński - Martyński 9/1, Fogler 4, Staniek 3/2, Guraj 3, Dutkiewicz 2, Nieradko 2, Kurek 1, Śliwiński, Wachowiak, Koligat, Westwal, Meissner.