MŚ 2013 - Grupa D: Niemki lepsze od Rumunek, premierowe punkty Czeszek

W szlagierowym spotkaniu 3. kolejki grupy D MŚ piłkarek ręcznych, reprezentacja Niemiec pokonała Rumunię 26:23. Po pierwsze punkty na serbskim czempionacie sięgnęły z kolei Czeszki.

Paweł Nowakowski

Nasze południowe sąsiadki nie najlepiej rozpoczęły konfrontację z przedstawicielkami
Czarnego Lądu. Czeszki po czterech minutach przegrywał 1:4 i przez większą część pierwszej partii goniły wynik - do pierwszego remisu doprowadzając dopiero w 21. minucie za sprawą Ivety Luzumovej, a do przerwy schodziły ze skromną jednobramkową przewagą. W drugiej partii wymiana ciosów, a kluczowym momentem spotkania był okres między 43. a 48. minutą - wówczas Czeszki ze stanu 19:18 rzuciły cztery bramki z rzędu i do końcowej syreny kontrolowały losy meczu. Sporą cegiełkę do premierowej wygranej na MŚ dorzuciła Barbora Ranilkova, popisując się 15 udanymi paradami.

Szlagierem 3. serii spotkań w grupie D była rywalizacja Niemek z Rumunkami - obie ekipy były przed tym starciem niepokonane, co jeszcze bardziej podgrzewało rangę meczu. Od samego początku warunki gry dyktowały Niemki, dzięki dobrze usposobionej rzutowo Susann Muller w 17. minucie prowadziły 10:5. Rumunki zdołały się jednak wybudzić z letargu i jeszcze przed przerwą zdobyć kontaktowe trafienie. Niemieckie szczypiornistki nadzieje rywalek na korzystny rezultat rozwiały w ciągu 180 sekund od rozpoczęcia drugiej partii, rzucając trzy z rzędu bramki. Z biegiem czasu przewaga Niemiek rosła, a kwadrans przed końcem wynosila sześć trafień - 21:15. Ostatecznie Niemki wygrały 26:23, a niemalże połowę całego dorobku bramkowego zapisała na swoim koncie Susan Muller - 11 (oddała jednak przy tym aż 21 rzutów).

Ostre strzelanie urządziły sobie Węgierki, rozbijając outsidera grupy D, Australię 39:15. Madziarki wyższy bieg wrzucił w drugich trzydziestu minutach, wygrywając ten okres... 20:4. Na niebotycznej 73 procentowej skuteczności broniła Eva Kiss (11/15),

Czechy - Tunezja 28:24 (15:14)
Najwięcej bramek: dla Czech - Iveta Luzumova, Helena Sterbova - po 6, Jana Knedlikova 5; dla Tunezji - Mouna Chebbah 7, Raja Toumi 6.

Niemcy - Rumunia 26:23 (13:12)
Najwięcej bramek: dla Niemiec - Susann Muller 11; dla Rumunii - Adriana Nechita 6, Cristina Neagu 4.

Węgry - Australia 39:15 (19:11) Najwięcej bramek: dla Węgier - Viktoria Redei-Soos, Melinda Vincze - po 6, Krisztina Triscsuk 5; dla Australii - Sally Potocki 8, Lilly Bentwich 3.

MŚ 2013: Grupa D