I liga: Derby dla Wybrzeża, szlagier dla Pomezanii

Wybrzeże Gdańsk z kompletem zwycięstw zakończyło pierwszą rundę rozgrywek na fotelu lidera. Na najniższym stopniu podium uplasowały się Meble Wójcik Elbląg.

Sławomir Bromboszcz

Do najciekawszego spotkania 13. kolejki doszło w Olsztynie, gdzie zmierzyły się zespoły rywalizujące o miejsce na podium. Piłkarze ręczni Warmii Travelandu Olsztyn po pasjonującym spotkaniu ulegli Pomezanii Malbork. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się remisem. Po zmianie stron lepiej prezentowali się zawodnicy Warmii, którzy objęli prowadzenie 25:21. Decydujące słowo należało jednak do Pomezanii, która odrobiła straty, a następnie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W derbach Pomorza niespodzianki nie było, faworyzowane Wybrzeże Gdańsk pewnie pokonało Kar-Do Spójnię Gdynia. Podopieczni Leszka Elbickiego tylko przez pierwszy kwadrans toczyli z liderem rozgrywek wyrównaną walkę 6:5. Później Wybrzeże wypracowało kilkubramkową przewagę i kontrolowało losy pojedynku. W drugiej połowie przewaga gdańszczan wynosiła już nawet dziewięć bramek. Wybrzeże pewnie zwyciężyło i pierwszą rundę rozgrywek zakończyło z kompletem punktów.

Grupa A - 13. kolejka KPR Wolsztyniak Wolsztyn - Vetrex Sokół Kościerzyna 37:23 (20:14) MKS Nielba Wągrowiec - SMS ZPRP Gdańsk 33:25 (18:14) AZS UW Warszawa - WKS Grunwald Poznań 32:21 (13:12) MKS Poznań - KS Meble Wójcik Elbląg 32:34 (14:16) MKS Real-Astromal Leszno - KU AZS UKW Bydgoszcz 32:18 (15:7) Warmia Traveland Olsztyn - Polski-Cukier Pomezania Malbork 30:32 (17:17) Wybrzeże Gdańsk - Kar-Do-Spójnia Gdynia 31:27 (16:11)