KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Co z meczem w Tarnowie? Kluby czekają na decyzję ZPRP

SPR Tarnów i Olimpia Piekary Śląskie czekają na decyzję ZPRP w sprawie odwołanego spotkania 15. kolejki I ligi gr. B. Tarnowianie domagają się walkowera, piekarska ekipa chciała by zaś mecz rozegrać.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Mający się odbyć ponad tydzień temu pojedynek w Tarnowie nie doszedł do skutku, bowiem z powodu fatalnych warunków pogodowych oraz kłopotów z transportem drużyna Olimpii nie zdołała dotrzeć na mecz. Kluby oczekują na ostateczną decyzję w odmiennych nastrojach - tarnowianie liczą na przyznanie walkowera, zespół z Piekar Śląskich chciałby mecz rozegrać. Jak zweryfikowany zostanie wynik tej rywalizacji? Wszystko w rękach komisarza ligi, Bogusława Trojana.

Decyzja należy do komisarza ligi. Jeśli związek zadecyduje, że mecz ma być rozegrany w innym terminie to oczywiście go rozegramy, jednak nie ukrywam, że na rękę byłoby nam przyznanie walkowera i zakończenie całej sprawy - mówił przed tygodniem prezes SPR-u Janusz Terlecki. W podobnym tonie wypowiada się trener ekipy z Małopolski, Ryszard Skutnik: - Mnie się wydaje, że to jest typowy walkower. Rywale nie dojechali, bo zepsuł się im autokar, my czekaliśmy na nich ponad godzinę. Tu nie ma żadnego usprawiedliwienia - powiedział.

Mimo iż regulamin rozgrywek nakazuje zweryfikować wynik zawodów jako walkower jeśli jedna z drużyn nie zjawi się na meczu w ciągu 15 minut od jego rozpoczęcia, to tarnowianie nie mogą być tak pewni dwóch punktów. W dwóch podobnych sytuacjach w obecnych rozgrywkach (mecze I ligi gr. A), ZPRP nakazywał ponownie rozgrywać spotkania w innych terminach. Na podobny scenariusz liczy teraz trener piekarzan, Sławomir Szenkel.

- Nie ukrywam, że bardzo chciałbym, żebyśmy zagrali z zespołem z Tarnowa. W wypowiedziach prasowych kierownik z Tarnowa zakładał, że SPR zdobędzie pewne dwa punkty z Piekarami. Dlatego bardzo liczę, że ZPRP zgodzi się żebyśmy zagrali. Nigdy nie zakładam czegoś takiego jak pewne dwa punkty. Oczywiście wierzę w swoją drużynę i bardzo chciałbym zagrać ten mecz - stwierdził. Decyzja ZPRP w sprawie meczu w Tarnowie powinna zostać ogłoszona na dniach.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
 • Mario_7 Zgłoś komentarz
  Patrząc na grę Jaskółek w Zawierciu to też bym brał walkower, bo na boisku może być kiepsko. Dużo pracy przed trenerem Skutnikiem by poukładać zespół.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×