I liga mężczyzn gr. A: Sensacyjna porażka Wybrzeża! Cenne wygrane Spójni i Sokoła (wyniki)

Przewodzące tabeli I ligi mężczyzn gr. A Wybrzeże Gdańsk niespodziewanie przegrało na parkiecie trzeciej Polski Cukier-Pomezanii Malbork! Na dwa punkty do gdańszczan zbliżyła się Nielba Wągrowiec.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Gdańszczanie od pierwszych minut zmuszeni byli gonić wynik potyczki z Polski Cukier-Pomezanią. Ekipa Igora Stankiewicza zaczęła co prawda od stanu 0:3, ale przed przerwą zdołała wypracować sobie sześciobramkową przewagę (17:11). W końcówce spotkania Wybrzeże rzuciło się do odrabiania strat, zawodnikom Damiana Wleklaka i Daniela Waszkiewicza zabrakło jednak czasu, by doprowadzić do wyrównania.

Na porażce lidera skorzystała plasująca się za jego plecami Nielba Wągrowiec. Gracze trenera Zbigniewa Markuszewskiego co prawda jeszcze do 40. minuty byli w podobnej jak Wybrzeże sytuacji (Real Astromal wygrywał 23:21), kapitalna końcówka spotkania pozwoliła im jednak zgarnąć komplet punktów.

Trzeciej w tabeli Pomezanii nie odpuszcza na krok Warmia Traveland Olsztyn, która w sobotę wygrała w Poznaniu z MKS-em 31:30. Na piątej pozycji umocnił się zaś Wolsztyniak Wolsztyn, który pokonał Meble Wójcik Elbląg 36:29. Ważne wygrane w kontekście walki o utrzymanie odniosły ponadto Kar-Do Spójnia Gdynia oraz Vetrex Sokół Kościerzyna.

22. kolejkę I ligi mężczyzn gr. A zakończy niedzielne spotkanie czerwonej latarni tabeli AZS-u UKW Bydgoszcz z AZS-em UW Warszawa. Początek spotkania o godz. 15:00.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

22. kolejka: Kar-Do Spójnia Gdynia - WKS Grunwald Poznań 23:22 (14:11) SMS ZPRP Gdańsk - Vetrex Sokół Kościerzyna 29:30 (14:13) Meble Wójcik Elbląg - Wolsztyniak Wolsztyn 29:36 (17:17) Polski Cukier-Pomezania Malbork - Wybrzeże Gdańsk 26:25 (17:11) Real Astromal Leszno - Nielba Wągrowiec 27:36 (19:17) MKS Poznań - Warmia Traveland Olsztyn 30:31 (13:19) AZS UKW Bydgoszcz - AZS UW Warszawa / 23.03.2014, godz. 15:00