Superliga: Vive i Wisła o krok od finału (wyniki)

W niedzielę drugie półfinałowe spotkania rozegrali piłkarze ręczni z PGNiG Superligi. Niespodzianek i tym razem nie było, zwyciężyły Vive Targi Kielce i Orlen Wisła Płock.

Sławomir Bromboszcz

Szczypiorniści Vive Targów Kielce po raz drugi pokonali Azoty Puławy i do awansu do finału potrzebują już tylko jednej wygranej. Podopieczni Talanta Dujszebajewa ponownie odnieśli wysokie zwycięstwo, choć tym razem wcale nie przyszło ono łatwo. Kielczanie znakomicie rozpoczęli spotkanie, szybko wypracowując wysokie prowadzenie 10:4. Później jednak inicjatywę przejęli puławianie, którzy zniwelowali straty. Wyrówna walka trwała aż do 50 minuty. W końcówce meczu mistrzowie Polski wypunktowali rywala, odnosząc wysokie zwycięstwo 33:22.

Także Orlen Wisła Płock pewnie zmierza do finału. W niedzielę Nafciarze ponownie okazali się lepsi od Górnika Zabrze, choć tym razem ich zwycięstwo nie było tak efektowne. Zabrzanie, podobnie jak w sobotę, bardzo dobrze rozpoczęli zawody i wyszli na prowadzenie 9:6. Później jednak przydarzyły im się błędy, co wykorzystali Nafciarze, szybko odrabiając straty. W drugiej połowie Wisła wypracowała wysokie prowadzenie 27:19. W końce spotkania Górnik zagrał lepiej i dokonał kosmetyki wyniku 32:29.
Półfinał

Vive Targi Kielce - KS Azoty Puławy 33:22 (14:12)
Najwięcej bramek: dla Vive Targi - Karol Bielecki 9, Grzegorz Tkaczyk i Thorir Olafsson po 5, Julen Aguinagalde 4, dla Azotów - Marko Tarabochia 6, Przemysław Krajewski 4.

Orlen Wisła Płock - Górnik Zabrze 32:29 (17:14)
Najwięcej bramek: dla Wisły - Janko Kevic 6, Adam Wiśniewski i Vedran Zrnic po 4, dla Górnika - Michał Kubisztal 8, Robert Orzechowski i Mariusz Jurasik po 4.

W spotkaniu drużyn walczących o miejsca 5-8 piłkarze ręczni MMTS-u Kwidzyn wysoko pokonali przed własną publicznością Gaz-System Pogoń Szczecin. Przez 35 minut zespoły toczyły niezwykle zaciętą walkę 15:14, później uwidoczniła się przewaga MMTS-u. Podopieczni Krzysztofa Kotwickiego systematycznie budowali przewagę. MMTS zakończył spotkanie zwycięstwem 31:25 i z zaliczką 6 bramek przystąpi do rewanżu w Szczecinie. Szczypiorniści Pogoni byli o krok od awansu do półfinału, a obecnie rozgrywki mogą zakończyć poza najlepszą szóstką.