O krok od niespodzianki w Olkuszu, przerwana passa Jelonki - podsumowanie 10. kolejki PGNiG Superligi Kobiet

Łukasz Wojtczak
Najlepsza strzelczyni: Małgorzata Buklarewicz

Mimo pierwszej od dłuższego czasu porażki swojego zespołu, Małgorzata Buklarewicz wcale nie zwalnia tempa jeśli chodzi o dorobek bramkowy. W Trójmieście rozgrywająca z Jeleniej Góry trafiała aż ośmiokrotnie, co jest najlepszym wynikiem minionej serii spotkań. Przyjezdne musiały wprawdzie przełknąć gorzką pigułkę bo rozmiary przegranej były wysokie, ale liderka zespołu nadal zajmuje czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej. Obecnie z 69 golami w 10 meczach plasuje się na miejscu czwartym.

Jak prawdziwe lwice: SPR Olkusz

Szczypiornistki SPR-u Olkusz nadal okupują dolne rejony tabeli, ale to nie przeszkodziło im w podjęciu równej walki z faworyzowaną Energą AZS Koszalin. Jeszcze na 3 minuty przed końcem pojedynku gospodynie za sprawą Pauliny Marszałek remisowały z Akademiczkami. Decydujący cios olkuszankom zadała Paulina Muchocka i to podopieczne Reidara Moistada dopisały na swoje konto dwa punkty. Nie zmienia to jednak faktu, że właśnie taką determinacją SPR zasługuje na przydomek Srebrne Lwice.
Miedziowe wygrały po raz drugi z rzędu, czy na dobre wychodzą z kryzysu? Miedziowe wygrały po raz drugi z rzędu, czy na dobre wychodzą z kryzysu?
Wyniki 10. kolejki PGNiG Superligi Kobiet:

SPR Pogoń Baltica Szczecin - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 30:26 (17:13)
Najwięcej bramek: dla Pogoni - Stasiak 7, Królikowska i Cebula po 4; dla Olimpii - Masna 7, Dubajova 5, Gadzina 4.

Vistal Gdynia - KPR Jelenia Góra 39:26 (18:13)
Najwięcej bramek: dla Vistalu - Niedźwiedź i Gutkowska po 7, Galińska 5; dla KPR-u - Buklarewicz 8, Michalak i Dąbrowska po 4.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - MKS Selgros Lublin 18:38 (9:18)
Najwięcej bramek: dla Piotrcovii - Kucharska 4, Nowak, Agova i Rol po 3; dla MKS-u - de Jesus 6, Repelewska 5, Rola 4.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Start Elbląg 23:22 (15:12)
Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Załęczna 6, Obrusiewicz i Paluch po 5; dla Startu - Aleksandrowicz 6, Waga i Sądej po 4.

Aussie Sambor Tczew - Ruch Chorzów 25:28 (15:14)
Najwięcej bramek: dla Sambora - Olszowa 6, Strzałkowska 5, Tomczyk 4; dla Ruchu - Migała 7, Belmas 6, Rodak i Lesik po 5.

SPR Olkusz - Energa AZS Koszalin 23:24 (13:13) Najwięcej bramek: dla SPR-u - Fierka 7, Wicik  i Marszałek po 4; dla Energi - Kobyłecka i Muchocka po 6, Kalska 5.