Górnik Zabrze bez trzech zawodników

Trudy okresu przygotowawczego dają się we znaki szczypiornistom Górnika Zabrze. W środowym meczu sparingowym ze Śląskiem Wrocław Patrik Liljestrand musiał sobie radzić bez trzech zawodników.

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut

Problemy zdrowotne sprawiły, że w towarzyskiej konfrontacji udziału nie wzięli Michał Kubisztal, Aleksandr Bushkov i Adrian Niedośpiał.

- Michał miał problem z bólem barku, natomiast Saszy doskwierały plecy. Obydwaj dostali wolne od trenera. Jest szansa, że na dniach wrócą do pełnego treningu. Adrianowi zgodnie z planem w poniedziałek mają zostać zdjęte szwy z dłoni. Trudno powiedzieć, czy będzie od razu gotów do gry - wyjaśnia na łamach oficjalnej strony internetowej zabrzańskiego klubu fizjoterapeuta Górnika, Rafał Biliński.
Obok wspomnianego tercetu, kłopoty ze zdrowiem ma także Adam Twardo, któremu doskwiera ból pleców. Jest jednak duża szansa na to, że wszyscy rekonwalescenci na parkiecie pojawią się już w poniedziałek przy okazji towarzyskiej konfrontacji z Motorem Zaporoże.

Wcześniej, bo w niedzielę, Górnik wybierze się do Lubina, by w ramach towarzyskiego turnieju stawić tam czoła gospodarzom, Chrobremu Głogów i Pogoni Szczecin. Następnie zabrzanie rozegrają dwa sparingi z Motorem. Okres przygotowawczy zamknie mecz kontrolny z KS Azotami Puławy. Ligową rywalizację podopieczni Liljestranda wznowią na początku lutego.

Źródło: handballzabrze.pl

Paweł Niewrzawa: Zmierzamy w dobrym kierunku

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×