Puchar Niemiec: Rzuty karne zdecydowały, trofeum nie dla zespołu Jureckiego i Rojewskiego

W meczu finałowym Pucharu Niemiec piłkarzy ręcznych, SG Flensburg-Handewitt pokonał po rzutach karnych SC Magdeburg, którego barwy reprezentują Bartosz Jurecki i Andrzej Rojewski.

Tomasz Rosiński

Ekipy z Flensburga i Magdeburga stworzyły w Hamburgu prawdziwy handballowy thriller. Po pierwszej (11:11) i po drugiej połowie (24:24) konfrontacji na tablicy świetlnej był remis i sędzia był zmuszony zarządzić dogrywkę, która jednak nie wyłoniła zwycięzcy (27:27).

W związku z tym doszło do konkursu rzutów karnych, w którym decydujący okazał się pierwszy rzut nietrafiony przez austriackiego prawoskrzydłowego Roberta Webera. Tym samym po swój czwarty w historii Puchar Niemiec sięgnęli podopieczni Ljubomira Vranjesa (32:31).

Rojewski zdobył w tym pojedynku 2 bramki, zaś 1 gola dla swojej drużyny wywalczył Jurecki.