Tunezyjscy szczypiorniści w finale Turnieju Marrane

Reprezentacja Tunezji w ramach przygotowań do mistrzostw świata bierze udział w międzynarodowym Turnieju Marrane we Francji. Afrykański zespół zajął 1. miejsce w swojej grupie i w finale imprezy zmierzy się z Serbią, która również zakwalifikowała się na tegoroczne MŚ.

Wojciech Święch

W piątek Tunezyjczycy zmierzyli się z kadrą B Czech. W drużynie naszych południowych sąsiadów zaprezentowali się przede wszystkim szczypiorniści, którzy na co dzień występują w rodzimej lidze. Skład został uzupełniony ponadto zawodnikami z zagranicznych klubów. Jednak czeski zespół długo stawiał opór faworyzowanym rywalom z Afryki. Do przerwy Czechy prowadziły w stosunku 19:18. Po zmianie stron Tunezyjczycy stopniowo przejmowali kontrolę na parkiecie, choć w 40. minucie był jeszcze wynik 23:23. Jednak pojedynek zakończył się zwycięstwem podopiecznych trenera Zorana Živkovicia w stosunku 36:29. Najskuteczniejszymi strzelcami Tunezji w tym meczu byli Jalel Touati oraz Heykel Megannem. Zaliczyli oni po 8 trafień do siatki rywali.

Tunezja - Czechy 36:29 (18:19)

Tunezja:
Missaoui, Maggaïez, Zhéni - Hédoui 2, Touati 8, Hammed 6, Kraïem, Ben Jbara 1, Belhadj, Ben Amor M., Tej 6, Ben Amor W. 1, Megannem 8, Ayed 4.

Czechy: Krupa, Petržala - Hrstka 6, Landa, Mika 1, Hradil 2, Bečvář 1, Šíra, Stehlík 6, Kotrč, Číp, Linhart, Řezníček 8, Horák 4, Prachař.

W sobotnie popołudnie Tunezja zagrała z Katarem. Faworytami tego pojedynku byli finaliści tegorocznych MŚ. Katarczykom starczyło sił tylko na dziesięć minut spotkania. W dalszej części gry podopieczni Zorana Živkovicia stopniowo zwiększali przewagę, by na przerwę zejść prowadząc 19:15. Po zmianie stron tunezyjski zespół nie spoczął na laurach. Mecz zakończył się wygraną drużyny serbskiego szkoleniowca w stosunku 41:28. W sobotę najskuteczniejszymi strzelcami bramek dla Tunezji byli Jalel Touati (9 trafień) oraz Anouar Ayed (8).

Tunezja - Katar 41:28 (19:15)