KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Daniel Waszkiewicz nie będzie trenerem Wybrzeża! Damian Wleklak pierwszym szkoleniowcem

Daniel Waszkiewicz przestał pełnić funkcję trenera Wybrzeża Gdańsk. Od piątkowego meczu z Mueller MKS-em Grudziądz, drużynę znad morza poprowadzi samotnie Damian Wleklak.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Daniel Waszkiewicz od lat był związany z gdańską piłką ręczną. W latach 1979-1987 był zawodnikiem Wybrzeża Gdańsk. Po zakończeniu kariery sportowej w latach 1996-2003 prowadził szczypiornistów Wybrzeża, którzy pod jego okiem zdobyli dwa tytuły mistrzów Polski. Po upadku czerwono-biało-niebieskich, trenował Vive Kielce i MMTS Kwidzyn.

Od sezonu 2007 był trenerem superligowego AZS-u AWFiS Gdańsk, które podobnie jak wcześniej Wybrzeże, z powodów organizacyjnych wycofało się z ligi. Ponownie Wybrzeże Daniel Waszkiewicz objął przed sezonem 2011/12, po awansie gdańszczan do I ligi. W sezonie 2013/14, drużyna znad morza awansowała do PGNiG Superligi.

Ubiegły sezon był trudny dla Wybrzeża i ostatecznie spadło ono z ligi. Po rozgrywkach ekipa znad morza wzmocniła się kilkoma doświadczonymi zawodnikami, ale nie spisywała się najlepiej. Po jednobramkowym zwycięstwie z MKS-em Kalisz, klub z Gdańska przegrał w Kościerzynie. - Mówiliśmy, że łatwo nie będzie. Zespołów tego typu, co MKS Kalisz jest w naszej lidze 6,7, a może nawet i 8. Już pierwszy mecz pokazał nam jak będzie trudno. Musimy zakasać rękawy i walczyć - nie ma innej możliwości - mówił szkoleniowiec po spotkaniu z kaliszanami. W najbliższym spotkaniu zespół poprowadzi samotnie Damian Wleklak. Poniżej prezentujemy oświadczenie klubu:

Wybrzeże Gdańsk to zespół, który w ostatnich sezonach podchodzi do rozgrywek z nastawieniem na walkę w każdym meczu i sukcesy sportowe w postaci zwycięstw. Po spadku z Superligi podjęliśmy się misji stworzenia drużyny, która wróci do najwyższej klasy rozgrywkowej. Jesteśmy przekonani, że właśnie tam jest miejsce Wybrzeża.

Pierwsze mecze aktualnego sezonu pokazały, że powrót na parkiety Superligi nie będzie łatwym zadaniem. Zespół musi dawać z siebie więcej niż sto procent w każdym meczu. Tego wymagają od zawodników trenerzy oraz Zarząd naszego Klubu.

Dwa pojedynki aktualnego sezonu, w których zdobyliśmy dwa punkty i nie najlepsza postawa zespołu sprawiły, że musieliśmy pochylić się nad zaangażowaniem i formą, jaką prezentuje drużyna. Ocena rozegranych meczów nie mogła być wysoka.

W związku z powyższym, jako Zarząd, a następnie wspólnie z trenerami drużyny, zastanowiliśmy się nad potrzebami zmian. W efekcie zdecydowaliśmy o zmianach w sztabie szkoleniowym drużyny. Od dziś zespół samodzielnie poprowadzi trener Damian Wleklak.

Głęboko wierzymy, że Daniel Waszkiewicz, który tworzył drużynę, nadal będzie sercem z zespołem. Jednakże w tym momencie obowiązki trenerskie w pełni przekazujemy Damianowi Wleklakowi. Ufamy, że doświadczenie, które zdobył u boku trenera Waszkiewicza, pozwoli mu na samodzielne poprowadzenie zespołu, a zawodników zmotywuje do jeszcze większej pracy i wysiłku w celu osiągnięcia satysfakcjonujących wyników.

Trenerowi Danielowi Waszkiewiczowi serdecznie dziękujemy za pracę w naszym Klubie przez ostatnie sezony. Jesteśmy przekonani, że wielu małych i większych sukcesów nie osiągnęlibyśmy bez Jego zaangażowania i wiedzy. Tego wszystkiego nigdy nie zapomnimy ani my, ani zawodnicy, którzy przez wiele lat podnosili pod jego okiem swoje umiejętności.

Chcemy, by zespół Wybrzeża Gdańsk walczył w każdym meczu i w efekcie wrócił na parkiety Superligi. Dlatego będziemy przyglądać się temu, jak prezentuje się zespół. Zachęcamy również kibiców do tego, by wspierali Wybrzeże podczas kolejnych zawodów.

Czy zarząd Wybrzeża Gdańsk podjął słuszną decyzję rezygnując z usług Daniela Waszkiewicza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×