Słowenia: Ciężka przeprawa Gorenje i trzy gole Szyby

RK Gorenje Velenje odniosło w środę 11. zwycięstwo w rozgrywkach NLB Leasing Ligi. Zespół Michała Szyby nie bez problemów jednak zwyciężył na wyjeździe RD Riko Ribnica. Polak zdobył trzy bramki.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

RK Gorenje nie znajduje się w ostatnich tygodniach w zbyt dobrej dyspozycji. W miniony weekend ekipa z Velenje przegrała na własnym parkiecie w meczu 3. rundy Pucharu EHF z Team Tvis Holstebro, a w środę długo musiała walczyć o korzystny rezultat na parkiecie dopiero ósmej w stawce drużyny z Ribnicy.

Osy po pierwszej połowie przegrywały z RD Riko różnicą trzech bramek. Po zaciętym początku rywalizacji, gospodarze wyszli w 11. minucie na prowadzenie 8:5, którego nie oddali do przerwy (16:13).

RK Gorenje szalę zwycięstwa przechyliło na swą korzyść dopiero w samej końcówce zawodów. Jeszcze w 42. minucie zespół Michała Szyby przegrywał 16:20, ale finałowy kwadrans spotkania wygrał aż 11:4 i z Ribnicy wyjechał ze zwycięstwem 27:24.

Triumf na parkiecie RD Riko nie wystarczył jednak, by zespół Gregora Cvijicia utrzymał 1. lokatę w tabeli. Osy ustąpiły miejsca Celje Pivovarna Lasko, która dzięki środowej wygranej różnicą nad Gradecem ma lepszy bilans bramkowy od Gorenje dokładnie o... jedną bramkę (125 do 124).

Zespół Polaka kolejne spotkanie rozegra w nadchodzący weekend, gdy w Holstebro spróbuje odrobić czterobramkową stratę z pierwszego meczu 3. rundy Pucharu EHF.