Węgry: Pewny i spokojny triumf Pick nad trzecią ekipą ligi

MOL-Pick Szeged pewnie pokonało Balatonfüredi KSE 36:28 (17:17) we wtorkowym meczu 24. kolejki NB I. Dla drużyny Piotra Wyszomirskiego był to ostatni test przed weekendowym spotkaniem Ligi Mistrzów z Vive Tauronem Kielce.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Polski golkiper rozpoczął pojedynek w Balatonfüred w wyjściowym składzie MOL-Pick. Wyszomirski na parkiecie spędził całą pierwszą połowę, która zakończyła się remisem 17:17. Po wznowieniu gry w bramce wicemistrzów Węgier zameldował się Jose Manuel Sierra i był jedną z wyróżniających się postaci.

MOL-Pick solidniejszą przewagę wypracował sobie dopiero w ostatnim kwadransie spotkania. Na początku meczu zespół Juana Carlosa Pastora prowadził co prawda 5:2, ale rywale szybko odrobili straty i w 13. minucie wygrywali już 8:7. W końcówce starcia gospodarze nie byli już w stanie zatrzymać zespołu z Segedynu. W 47. minucie MOL-Pick wygrywało 28:23, a później powiększyło przewagę do ośmiu goli.

Oprócz Sierry, czołowymi zawodnikami MOL-Pick byli skrzydłowi Roberto Garcia Parrondo i Jonas Källman (po pięć bramek) oraz rozgrywający Ferenc Ilyes (cztery trafienia). Przy egzekucji rzutów karnych nie mylił się z kolei Dean Bombac, który wykorzystał wszystkie pięć "siódemek".

Zwycięstwo w Balatonfüred zapewniło drużynie Wyszomirskiego 1. miejsce w tabeli NB I w sezonie zasadniczym. Zespół Polaka ma sześć punktów przewagi nad Grundfosem Tatabanya.