Talant Dujszebajew szuka asystenta. Sztab kadry bez Piotra Przybeckiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Dawid Gaszyński
WP SportoweFakty / Dawid Gaszyński
zdjęcie autora artykułu

Talant Dujszebajew zaczyna kompletowanie sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski. Najważniejsze będzie znalezienie asystenta. W tym tygodniu selekcjonera czekają rozmowy z potencjalnymi kandydatami.

W sztabie reprezentacji na pewno nie będzie , który w piątek oficjalnie został trenerem Orlen Wisły Płock. - Tałant Dujszebajew chce całe swoje doświadczenie przekazać reprezentacji, a będzie mu o to trudno, gdy obok pojawi się szkoleniowiec konkurencyjnego klubu - wyjaśnia prezes ZPRP, .

W podobnym tonie wypowiada się sam selekcjoner. - Nie byłoby to dobre ani dla Wisły, ani dla Vive, ani dla reprezentacji. Nie chciałbym, aby rywalizacja między klubami przełożyła się na kadrę - mówi Dujszebajew.

W gronie kandydatów na jego asystenta wymieniani są młodzi, polscy trenerzy: Damian Wleklak, Marcin Lijewski, Robert Lis, Paweł Noch oraz Patryk Rombel. Dwaj pierwsi brali udział w konkursie na selekcjonera.

Za kadencji Michaela Bieglera w sztabie szkoleniowym kadry - obok asystenta - byli statystyk Łukasz Kalwa, lekarz Rafał Markowski oraz fizjoterapeuci Jerzy Buczak i Krzysztof Rudomina. Wszyscy prawdopodobnie zostaną na stanowiskach.

- Rozmawialiśmy na temat sztabu szkoleniowego. Moim zdaniem dotychczasowy się sprawdził. W rozmowie z nami selekcjoner wyraził chęć współpracy z nim - zapewnia prezes Kraśnicki. Możliwe, że do drużyny narodowej dołączy trener bramkarzy.

Zobacz wideo: Tałant Dujszebajew: jestem szczęśliwy i bardzo dumny z prowadzenia kadry

{"id":"","title":""}

Źródło: TVP S.A.

Źródło artykułu: