Korona Handball - SPR Olkusz: Olkuszanki z patentem na konkurenta

Korona Handball Kielce przegrała we własnej hali z SPR-em Olkusz 29:36 w zaległym meczu 12. kolejki I ligi kobiet. Zespół gości znakomicie zagrał w drugiej części spotkania.

Michał Gałęzewski

Obie drużyny walczą w tym sezonie o awans do PGNiG Superligi kobiet. Olkuszanki jak dotąd wygrały dwa mecze z Koroną Handball - w lidze i w PGNiG Pucharze Polski. W związku z tym ekipa z Kielc chciała się odegrać. Co prawda w 5. minucie po rzucie Marty Rosińskiej Korona Handball prowadziła 3:1, jednak później lepiej spisywały się zawodniczki z Małopolski.

SPR Olkusz rzucił aż pięć bramek z rzędu i po dwóch trafieniach Agaty Wcześniak wyszedł na trzybramkowe prowadzenie, które utrzymywało się do końcówki pierwszej połowy. Wówczas jednak ponownie zaatakowały podopieczne Tomasza Popowicza.

Skuteczna w Koronie Handball była w tym momencie Kornelia Czubaj, po której bramce w 26. minucie ekipa z województwa świętokrzyskiego wyszła na prowadzenie 14:13. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:16.

Po zmianie stron gospodynie tylko przez chwilę potrafiły skutecznie przeciwstawić się napędzającym się rywalkom. Po rzucie Aliny Nowak w 42. minucie był remis 21:21. To było jednak na tyle, jeśli chodzi o to na co pozwoliły w czwartek zawodniczki prowadzone przez Marcina Księżyka.

Kolejne dobre akcje Agaty Wcześniaj, Alicji Zacharskiej i Pauli Przytuły napędzały SPR do jeszcze lepszej gry, a Korona Handball nie grała tego, co potrafi. Zespół gości prowadził już nawet różnicą ośmiu trafień, ostatecznie zwyciężając 36:29.

- Tracąc 36 bramek ciężko jest wygrać spotkanie. W starciu z doświadczonym rywalem widać, że musimy poprawić obronę. Nie możemy pozwalać na to, by każdy rzut przeciwnika wpadał do naszej bramki. Na pewno dziewczyny pokazały serce do walki, za co im dziękuję. Pewne jest jednak to, że trzeba wyciągnąć wnioski z tego meczu - powiedział Tomasz Popowicz, trener kielczanek.

Korona Handball Kielce - SPR Olkusz 29:36 (16:16)

Korona Handball: Januchta, Hibner - Rosińska 6, Zimnicka 5, Mochocka 5, A.Nowak 3, Kędzior 3, Czubaj 2, Małecka 2, Rozmus 2, Skowrońska 1 oraz Więckowska.